Kedimin Beni Sevmesi İçin Ne Yapabilirim?

fettahaltuntas

arkadaslar aslinda kedimle anlasabiliyoruz ama cok deil birazdaha uyumla hale nasil getirebilirim beni nasil daha fazla sever . Birde 8 aylik bazen isiriyor bu huyundan vaz gecirmek icin hayir diyerek bagiriyorum sonra 15 dk oynamiyorum onunla bi sikinti cikartirmi bu davranisim?

7 CEVAP

yokistead

Hayır diye bağrındıkça daha da inatlaşıp agresifleşiyorlar. Ben artık saldım çayıra mevlam kayıra moduna geçtim ve çok faydasını gördüm tavsiye ederim salın naparsa yapsın :)

Kedi bu sonuçta ısıracak aynı zamanda kedinin karekteri ile ilgili küçük kedi almayın huyunu bildiğiniz kedi alın büyük ihtimalle küçükken almışsınız bağırma falan da hoş şeyler değil bence tamamen kediniin karakteri ile ilgili

Ahmetemind

Kedinin karakterini değiştiremezsiniz ama davranışlarını değiştirmeniz mümkün.
Isırma huyunu değiştirmek için kediye bağırmayın. Bu yöntem sadece gerçekten agresifleşmiş kediler üzerinde baskınlık kurarken işe yarıyor, onun dışında kediyi daha da agresifleştiriyor. Sizi ısırdığı zaman sadece kediden uzaklaşın ve en az 15-20 dakika kediyle hiçbir şekilde ilgilenmeyin. Saçma gelebilir ama bu yöntem kısa vadede bile etki ediyor. En azından benim deneyimlediklerim hep öyle oldu.

Ayrıca ısırma huyunu yeniden kazanmaması için kediyle elinizle oynamayın, elinizi bir oyuncak olarak görmesin. Oltalı vs. oyuncaklardan alıp oynatabilirsiniz.

Son olarak, kedinizi durduk yere sevmeyin. İlk adımı kedinizin atmasını bekleyin. Yani siz kedinizi sevmeyin, o size sevdirmeye gelsin. Böyle yaptığınız zaman daha az ısıracaktır.

Blackcat34

@Ahmetemind kesinlikle katılıyorum. Kedimi bu şekilde düzelttim ve ona yüksek bir kedi evi aldım. İnanılmaz rahatlattı, sakinleşti. Evin içerisinde yukarılarda dolaşabileceği raflar ekledim. Kedim artık bize sataşmıyor. Uyumak için yanımıza geliyor veya diğer şekilde geldiğinde de sadece oturuyor. Benim Belalı Kedim diye bir program var. Orada verilen bilgiler o kadar çok işime yaradı ki herkese tavsiye ederim

Blackcat34

Ve ben kedimi sakinleştirmek adına işaret parmağımı iki gözünün ortasına doğru tutup normal ses tonu ile hayır dedim. Zamanla bu komuta alıştı ve ısırma anlarında durdu. Bu konuda sabrın çok önemli olduğunu düşünüyorum

Nihal321

Kedinize elinizle yemek verebilirsiniz sık sık oyun oynayın yapmak istemediği şeyleri zorla yaptırmaya çalışmayın ve bağırdığınız sürece kediniz sizden uzaklaşır ve korkar

Buketbayraktar

Isırma alışkanlığı büyüdükçe geçiyor diş çıkarma dönemi ısırıyorlar tabi ki elinizle oyun oynamasına izin vermeyin ama benimki artık 10 aylık hiç ısırmıyor diyebilirim. 5 6 aylıkken her yerim çizik içindeydi. Kedinizin sizi sevmediğini düşünmeyin her kedinin karakteri farklı her insanda olduğu gibi. Nasıl bazı insanlar temas etmeyi sever bazıları uzaktan sever öyle düşünün