Kedim Veterinere Gitmek İstemiyor

Bi önceki sorumda bahsetmiştim ama özet geçmek gerekirse kedim bugun 3.kattan düştü veterinere götürdük 5 tane igne yaotılar zar zor elleyıp bakabıldıler kesinlikle elletmiyor düştüğü için degil herzaman boyle veterinerde tıslıyor korkuyor arka ayagında kırık varmıs bu ıgnelerın yarın tekrar yapılması gerekıyor ama onu oraya goturup aynı strese sokmak ıstemıyorum evde huzurlu ona evde bakabılıcek veterıner bulabılırmıyım onerdıgınız bırı varmı ben hangı ıgnelerın yapılması gerektıgını arayıp sorarım sonrakı gun zaten mecburen gıdıcez rontgen cekılmesı ıcın durumumuz bu şekilde önerilerinizi bekliyorum

15 CEVAP

patili

bacakta kırık var siz durumun ciddiyetini farkedin lütfen. ne dicemi bilemedim mutlaka müdehale gerekir o bacağa. evde bakılabilcek bir durum değil ki o.

kedilikizzz

Yahu siz iyi misiniz Allah aşkına ? Kedinin bacağı kırık ve o veteriner berbat ! Neden başka yeni bir veterinere götürmediniz ? Ya bende aynı şeyi yaşadm istediği kdr strese girsin o kedinin iyi bir veterinere gitmeye ihtiyacı var. Serum bile verilip verilmediğini yazmamışsınız. Göz göre göre kedinizin bacağını kaybedebilirsiniz. Kırık bir bacakla kedi eve gönderilmez en ufak bir yere çıkmaya çalışması bile sinirlerinin kopmasına yetecektir. Çok merak ediyorum kedinin şuanki durumunu

Reyyanhan

Kırık bacakla müdahale edilmeden ne kadar durabilirsiniz evde.

Reyyanhan

Kedilerde de bu olay aynı. Canı yaniyo her saniye.

Havanese_Siri

başka veterinere gideceksiniz değil mi, o veterinerden ben pek hoşlanmadım

Havanese_Siri

Evet ACİLEN kedinizi BAŞKA bir veterinere götürün!

Sadece bugun yapılacak iğneleri için veteriner getirmeyi düşünmüştüm ama gittik 3 tane igne yaptılar aslında benim güvendiğim bi veteriner ve 2 baska veterinerle daha gorustum onlarda muhtemelen aynı şeyi yapardık dedıler kedının amelıyata alınabılmesı ıcın hayati tehlikeyi atlatması lazım anestezi alabilmesi için bedenının buna hazır olması lazım iç organlarının vs dedi veterinerimiz ameliyattan once röntgen cekilip kırığın durumuna bakıcaklar durum bu şekilde hala baska veterinere gitmem öneriliyosa tabiki giderim kedim iyi olsun evde eskisi gibi koşsun baska bişey istemiyorum inanın perişan olduk önerdiginiz daha iyi bir veteriner varsa yazın lütfen istanbulda oturuyorum

Rontgen cekılıcek ameliyat olucak ve 5 gun vitamin antibiyotık verılıcekmıs buradada kalabılır evede goturebılırsınız dedıler ben dogru ilerledigimizi dusunuyorum ama yinede danışmak istedim benim gibi kedi sahibi olan birilerine

Kedim sakin dursa baska bir yerede gotururdum muayne ıcın en azından ama debelenıyor kendını elletmıyor taşıma çantasına işiyor o debelenirken ayagı dahada kötü olabılır bunun gibi bi suru şeyi dusunuyorum yoksa simdiye kadar götürürdüm

seda

Anaconda Veteriner http://www.anacondavet.com/ gerçekten güvenilir tavsiye ederim. Kediyi kutuya koyma konusunda tavsiyelerim: öncelikle mümkünse farklı bir kutu yada çanta gibi bir şey kullanın ıslak mamayı kedidnin gireceği yere koyun bir iki kez orada yedirin ve güven sağlayın sonra kapatmaya çalışın.

Havanese_Siri

patili'nin dediği hayvan hastanesine hiç olmadı bilindik bir veterinere gidin, benim veterinerim iyi ama böyle durumlar için pek donanımı yok aynı sokakta asya veteriner var orası büyük ve donanımlı bir yer ama hiç gitmedim. benim veterinerimin adı çetiner, pendikte

Patilinin bahsettigi yeri aradım görmeden kesin birşey soyleyemem o sorumlulugu alamam ama muhtemelen bizde aynı şeyi yapardık dedıler once kedıyı ameliyata hazırlardık dedıler

Havanese_Siri

bilmiyorum ama şu anki veterinerinize hiç ısınamadım ben içimden bir ses başka bir veteriner baksa daha iyi olur diyor :/

patili

size bayagı bi açıklama yapmışlar vethouse bence. dün böyle anlatmamıştınız. ki telefondan öyle demişler. ben ordaki tsnıdıgım vet.lerin bu şekilde bi hayvanı eve götürceklerini sanmıyorum. dedikleri gibi bakım odaları var ve orada muhtemelen sürekli gözetimde tutarlardı. eve göndermeyi ancak tecrübeli kedi sahipleri için demiş olabilirler

kedilikizzz

Beylikdüzü AKVET. Bizim veterinerimiz bu ve bende kedimi burda ameliyat ettirdim. Çok güvenirim ama hiçbir vet görmeden bir şey demez hepsi röntgen ister. Benim tavsiyem yine de veterinerde kalması eve göndermeleri çok riskli kırık olan bacağına en ufak yanlış hareket çok kötü sonuçlar doğuruyor.