Kediye Laktozsuz Süt Verilir Mi

asrayildrm

laktozsuz sütte sorun çıkar öı

10 CEVAP

mihriii

çıkmaz zaten zararlı olmasının sebebi laktoz

tyguler

Laktozsuz kefir veriliyor da sütü bilmiyorum. Laktozsuz kefir verebilirsiniz veterinerimiz çok faydalı demişti

Elifsu17

Bence sorun yok ama çok vermemekte fayda var. Ayda bir iki veriyorum ben sorun olmuyor

deniznergis

yarı yarıya sulandırın verirken ama yinede vermeyin

Verilir ama pek de bir faydası yok. Onun yerine yoğurt ya da kefir verebilirsiniz, en azından probiyotik etkisi var bunları :)

kubrakorukcuu

Ben keçi sütü veriyorum arada sırada. Oldukça da severek içiyorlar. Veterinerim vereceksen keçi sütü demişti..

Nazliig

Yani verebilirsiniz ama pek tercih etmeseniz iyi olur. Onun yerine laktozsuz yoğurt veya kefir verebilirsiniz. Kediniz için çok sağlıklı olur :)

Nihal321

Kedinize asla herhangi bir süt vermeyin sindirim sistemi için zararlı olabiliyor ama vermek isterseniz de en iyisi keçi sütü bir zararı yok

MERQ

Burada keçi sürü verebilirsiniz diyenleri takmayın. Keçi sütü de verilmez. Keçi sütünde de laktoz vardır. Laktoz değerinin inek sütünden %0,50 az olması onu masum yapmıyor. Laktozsuz inek sütü bal gibi de verilebilir. Petlebi blogda mı ne görmüştüm, verilemezmiş çünkü inek sütü çok yağlıymış ba ba ba. Süt tozunun yüzde 30-40'ı yağ haspam. İnek sütünün yağ oranı yüzde 3. Zaten yavru kedilere yağ lazım. Anne sütünde yağ yok mu? Kendisiyle çelişen saçma sapan bir yazı. Para tuzağı.

meov

biz laktozsuz süt tüketiyoruz. kediye direk vermiyorum ama dolaylı yoldan içiyor. kahvaltılık gevrek yediğimizde dibini yalamak için gözümüzün içine bakar. küçük kızım her gün süt içer, ondan fırsat bulup kafasını bardağa sokmak için dibinde bekler.