Vileda Yaparken Ne Kullanıyorsunuz?

merhabalar, kedim eve geldiğinden beri (1.5 aydır) vileda yaparken sirkeli su kullanıyorum. fakat artık bunun yeterli gelmediğini düşünüyorum, önerebileceğiniz farklı bir şey var mıdır? yerleri yalayacağı ya da patilerini yalayacağı için kimyasal kullanmak istemiyorum, bunun için üretilmiş ve sizin de kullandığınız bir ürün var mıdır? teşekkür ederim

11 CEVAP

Bsrsr

Beyaz sirke, hoş kokulu bir yağ Yasemin,portakal,nane yağı olabilir. Mesela nane yağının mikrop öldürme özelliği falan zaten var. Ekstra olarak biraz karbonat koyabilirsiniz emin olun temizlik için bunlar yeterli. O çok iyi temizlediğini düşündüğümüz deterjanlar çamaşır suları hem insanlara hem de kedilere çok zararlı, solumamak gerekiyor. Tavsiyem bu yönde doğal ürünler kullanmak sizin ve can dostunuzun sağlığı için.

hepinize çok teşekkür ederim:) dikkate alacağım önerilerinizi. sevgiler

Firuzecik

Ben de siekeli suyla siliyordum ama arap sabununa geçtim daha az zararlı diye. Kaynar suyla siliyorum çabuk kuruyor

Elifsu17

Vileda kovasının yarısını ılık su ile doldurup bir iki kapak sıvı arap sabunu ekliyorum. Yine de tam olarak kurumadan kedimin yere değmesine izin vermiyorum

Rendelenmiş kalıp sabun kullanabilirsiniz. Evde zeytinyağlı sabun olduğundan ondan kullanıyorum ben. Bir miktar sabun rendesi, köpürtebilmek adına bir miktar sıcak su, bir miktar sirke ve birkaç damla da biberiye yağı ekliyorum. 😁

Uzmo

Biz de sirkeli su ve arap sabunu degisimli kullaniyoruz. Sildigimiz odayi bi sure havalandiriyoruz kediyi baska odada tutuyoruz bu sure boyunca

Superisi814

Beyaz sirke, arap sabunu, normal sabun, karbonat .Bunlar yeterince temizler üstelik.

cansuuranus

Frosch kullanıyorm ben . Malesef kızımın alerjısı var. Ne yumusatıcı kullanabılıyorum evde nede camasır suyu :( yaklasık 1 aydırda migrosdan frosch alıyorm herhangı bı alerjık reaksıyon gormedım . Kaynar suyla froschu koyuyorm haftalık temızlıkdede sırkeyıde eklıyorum .

kubrakorukcuu

Sirkeli su, Arap sabunu kullanıyorum ben. Kedilerimden birisi astım hastası olduğu için deterjandan olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum

Esnzn

arap sabunu ve çam terebentin yağı

Nazliig

Beyaz sabun, beyaz sirke ve arap sabunu kullanabilirsiniz. Kedinizin ve sizin sağlığınız için bunun gibi ürünleri tercih etmek daha sağlıklı tabii. Ama illaha da çamaşır suyu, deterjan gibi kimyasal ürünleri kullanacaksanız yaptığınız odayı iyice havalandırıp, kurumasını sağlayın sonra diğer odalara da aynı şeyleri uygularsınız.