Erkek Kedimi Kısırlaştırdık Ama...

Bizim bir de dişi kedimiz var veteriner de yaklaşmasınlar birbirlerine 1-2 gün boyunca demiş, neden demiş olabilir? Bir bilginiz var mı? Aynı odada durdular biz farketmedik girdiğini ama temasta bulunmadılar yaklaşmadılar.yakadan da rahatsız oluyor ama biraz kalsın demişler. Bir de enfeksiyon kapar falan diye korkuyorum lütfen almam gereken önlem varsa söyleyin.lütfen. yakadan dolayı yatamıyor ya...

12 CEVAP

Firuzecik

Bizim veteriner oyle bisey soylemedi. Zaten bi sonraki sabah iyilesmisti. Birbirini yalayan kediler ise belki yarasini yalar zarar verir diye soylemis olabilir. Antibiyotik yapildigi icin kolay kolay enfeksiyon kapmaz rahat olun hemen iyilesecek. Benim erkek kedim aşırı hareketli olmasına rağmen yakalık takılmadı bir sorun çıkmadı.

Ayseenur10

Klinikte ameliyatta kedinin kokusu değiştiği için bazen kediler birbirlerine hırçınlaşabiliyor belki bu yüzdende demiş olabilir

Firuzecik

Ne hapı olduğunu sormadınız mı? Antibiyotiktir o.

Superisi814

Çünki böbrek üstü bezleri hala hormon salgilamakta ve bedeninde var olan hormonlar var , ameliyat öncesinden.
Ustelik ameliyatli olan hassas , hoplayip ziplamamasi, yarasina zarar vermemesi gerekir.Ikinci bir kedi ile bir anda ne yapicagi belli olmayabilir.Diger kedi de bilmeden zarar verebilir.Operasyon sonrasi hijyenin extra olmasi gerekir.Bunu da göz önünde bulundurmuştur.
Neden hekiminizi dinlemediniz anlamadim ki.
Ayri tutun demiş , o zaman ayri tutun..

Neden agresif davrandınız anlamadım babam götürdü veterinere ve işteydi o yüzden telefondan söyledi bize. Ben veterinere gitmedim ama elimden geldiğince iyisini yapmaya çalışıyorum lütfen önyargılı olmayın . Yorumunuz kırıcı,yine de bilgi için teşekkür ederim. Ayrı tutuyorum dikkat ediyorum.
Neden herkes gergin yav...

Ben veterinere gitmedim babam gitti ben yoktum o yüzden ilacı da bilmiyordum. Antibiyotiği iğne sandım. O yüzden sordum

Mrssvvl

bizzim kedimiz de yakalık taktık ama durmadı sadece gördüğüm zaman orayı yalamaması için korumaya çalıştım 2 gün falan

Bişey olmaz inşallah ya. Kedi rahatsız gibiyse belli olur zaten. Arada kontrol edin. Bu arada cidden gerginlik var 😂

Cevaplarınız için teşekkür ederim ama antibiyotik derken? Bize sadece hap verildi

Ulan herkes gergin aq sorduğuma pişman oldum

Bir de mışlı mişli yazıyorum yazarken bile veterinerin yanında olmadığımı belli ediyorum...

@mervenuryeleli yanıtınız için teşekkürler,dikkat ediyorum
Ve aynen öyle cidden herkes gergin :D