Yıldım Artık. İştahsızlık

Kedim 7 aylık 2.850 kilo. 2-3 hafta önce diş çıkarma dönemindeydi ve iştahı kesildi ben de yaş mamaya verdim hergün. Nd Morina balıklı kuru maması bitti bu arada ben de brit Care aldım zar zor yiyordu bu sefer tavuğa alerjisi çıktı. Yavru olsa da balıklı mama kabız yaptığı için Nd kuzulu yetişkin aldım asla yemedi diğer kedimin de mamasını yemiyor kuru mama yemiyor yani sabahtan akşama aç kalıyor ama yemiyor. Yaş mama veriyorum onu yiyor. Şimdi Nd balıklı aldım şimdi geldi kargo ya yemedi. Ben çıldırcam artık. Akşama kadar oyun oynuyo problem yok onda. Hasta mı ben mi fark etmiyorum. Hayvanın peşinden koşuyorum yemek yesin diye ya. Ev petshop gibi oldu ne mama ararsan var. Bir fikir verin Allah rızası için ya

13 CEVAP

mihriii

dişlerine baktınız mı dişlerinde sıkıntı yoksa bence yaş mamaya alıştı kuru mamayı bıraktı o yüzden yaş mamayla kuruyu karıştırıp yaş mama miktarını giderek azaltıp kuruya geçseniz belki yiyebilir

Buketbayraktar

Kediniz zayıf durmuyor dişi kedi için normal bence.dişleri acıdığı için kuru yiyemiyor olabilir, Yaş mama daha cazip geldiği için yaş mama gelecek diye yemiyor bence. Çok çabuk öğreniyorlar çünkü. Enerjisinde sorun yoksa bir rahatsızlık olmadığını düşünüyorum ama kilo durumunu kontrol edin kilo verirse sıkıntı olabilir

Onu da denedim inanın ki bu sefer yaş mamayı da yemiyor. Kıyamıyorum ben de yaş mama veriyorum hala. Bugün vermedim gerçi. Vermicem acımıcam artık

Busenurozyurt

Kedinizin kilosu iyi geldi bana. Benim kedim de aşırı seçici maalesef her mamayı yemiyor ve bu durumdan dolayı birçok mama denedik. En sonunda yetişkin kedi olmasına rağmen Proplan kitten mama aldık ve güzel yemeye başladı. Bundan önce hekimimizin çoğu kedi buna hayır demiyor diyerek verdiği, besleyici özelliği bulunan ve kliniklerde satılan Royal Canin Pediatric Growth mamasını kullandık. Onu da güzel yiyordu ve o dönem hastalandığı için çok zayıflamıştı, kilo almasına çok yardımcı oldu. Bu mamalara da bakabilirsiniz

Busenurozyurt

Mama arayışında olduğumuz bir dönem yaşadıklarınızın aynısını yaşadık. Çok güzel yaş mama yiyordu fakat aç olsa da kuru mamasına dokunmuyordu tabi biz de kıyamayarak yaş mama veriyorduk. Hekimimizle görüştüğümüzde yaş mamaya alışmış olabileceğini ve aç kalarak yaş mama beklediğini bunun bir döngü olduğunu söyledi. Kuru mamasını su ile yumuşatarak ve içerisine ödül maması koyarak yaş mama kıvamına getirip vermeye başladık. Bu şekilde hazırladığımız mamayı güzel yedi ve mamasının tadına alıştı yavaş yavaş. Bu şekilde de deneyebilirsiniz bu arada :)

Kesinlikle yaş mamaya alıştı ama kediler acıkınca ayak altında dolaşır yılışır ya onu da yapmıyor. Ama verince yiyor annesiz büyüttüğüm bir kedi 2 günlüktü bulduğumda göbek bağı bile düşmemişti. Üstüne sinek larvaları poposunu yemişti o yüzden poposunda olması gereken organ da yok. Çok üstüne düştüm galiba biraz kendi haline bırakıcam tabi dayanabilirsem

Lizin eksikliği olabilir belki :/ Çoğu mamada yok çünkü bu amino asitin eklemesi, ısıya da duyarlı. Eksikliği iştahsızlığa ve kilo kaybına sebep oluyor. Belki de takviyeye başlamalısınız

milommm

Benim kedimde çok ama seçiyordu royal canin falan yemiyordu en son Pro Choice Kuzulu yavru kedi maması aldım onu her seferinde iştahla yiyor.

Buketbayraktar

Annemin kedisi tam Bi obur yemeklere saldırdığı için Annem veriyordu yaş mamayı tek nefeste yiyordu kuru mama yememeye başladı tabağa dokunmuyordu koklayıp bırakıyordu aç gezdi resmen ama alıştı şimdi mecbur kalıyor Bi yerden sonra

Nazliig

Kediniz kuru mamayı çiğnemede zorlanıyor olabilir. Mama boyutlarını küçültmek için mamayı dövebilirsiniz. Seçici kedi maması deneyebilirsiniz. Ayrıca balık yağının çoğu kedinin iştahını açtığını duymuştum. Belki veterinerinize danışarak kullanabilirsiniz. Eğer hiçbir şekilde yemezse acilen veterinere götürün. Acaba kuru mama yemeyi mi sevmiyor? Yani belki de kuru mamanın çeşidiyle bir alakası yoktur.

Merve203

Benim kedim de nd mamanin hicbir turlusunu yemedi. Bir turlu alistiramadim. Genelde kedilerin sevdiği proplan royal canin gibi mamalardan deneyin derim. Benim kedim nd nin yas mamasini bile yemiyor cunku

MaideHazel

kedinin 24 saatten fazla aç kalmamasına özen gösterin ayrıca bazı mamaların aromasını beğenmiyorlar kaliteli olduğunu düşündüğünüz başka marka mamadan az miktarda alıp deneseniz

Artık mama almaya bütçem kalmadı zaten zorlamıştım kendimi kıyamayıp en son bunu aldım yicek mecbur galiba yaş mamaya alıştı dediğiniz gibi