Neden Yavrusunu Isırıyor?

kediler

Merhaba arkadaşlar, kedim 2 ay önce doğurdu. Bir dişi yavru hariç hepsini verdik. Bazen birden annesi yavrunun üzerine atlayıp ısırmaya başlıyor. Ama daha önceden bunu yapmıyordu. Son iki haftadır yapıyor. Yavrucuk acı acı bağırıyor. Biz kızınca hemen bırakıyor yavrusunu ama sizce neden kendi yavrusunu ısırıyordur?

11 CEVAP

Benim kedimde doğurdu ve 2 tane ve yavrularını senin kedin gibi ısırıyor ama sebebini öğrendik yavrularına ders vermek smacıyla ısırıyor ve yavrular bağırmasıyla kadar devam ediyo bağırdıkları dersi anladıkları anlamına geliyormuş

kediler

Kimse bilmiyor mu :/

Elifaksit

Merhabalar benim de kedim bir haftalık yavrusunu ısırıyor patileriyle öteye doğru ittiriyor sonra alıp yalıyor ne yapmaya çalışıyor bence psikolojik sorunları var kediminn🙄

pinarcaya

Anne yavrusuna kendini savunmayi ogretiyor. O kadar guzeldir ki annenin o halini izlemek.

seda

Normal bir davranış endişe etmeyin anne sınırını bilir. şuan evimde geçiçi olarak olarak baktığım 3 bebek kedi var onlarda oynarken aynı şekilde birbirlerini ısırıyorlar.

kediler

Evet yavrular birbirilerini ısırıyorlar biliyorum ama annenin yavrusunu ısırması bana tuhaf gelmişti. Teşekkürler cevabınız için.

Duman14

Annelik duygusunu kaybediyordur belki genelde öyle oluyor aslında ama emin değilim

kediler

Ama baza de bakıyorum yavrusunu yalayıp emziriyor

canakavi

doğalarında var kurtlardada vardır o anne bakar yeterli büyüklüğe gelince yavruyu kovar sizinkide onu yapmaya çalışıyor müdahale etmeyin anne ayarını bilir bir süre sonrada anne çocuk degil arkadaş olurlar

kediler

Teşekkürler

Anonymus552223

Avlanmayi ögretiyor