Bir Kedi Neden Böyle Yapar?

Rgms

Arkadaşlar lütfen deneyimlerinizi paylaşın, lütfen. Kafayı yemek üzereyiz. Kedimiz çok oyuncuydu. 4 aylık. Koridor boyu ipin, oltanın vs peşinden koşuyordu. Tünelinin içinde saklanıp avını yakalamak için yanıp tutuşuyordu. Son 10 gündür (belki daha fazla) oyuna karşı olan tutkusunu kaybetti. Pusuya yatıyor ama sadece yatıyor. Biz deli gibi ordan oraya koşuyoruz, sadece bakıyor. Eşimle sürekli yeni oyuncaklar yapıyoruz. Bu forum dahil başka kediler neyle oynuyormuş diye interneti didik didik ettik. Yazılanların hepsini denedik. 5-10 sn heyecanlanıyor sonra eski isteksiz haline dönüyor. Uyuması, mama yemesi, su içmesi, dışkılaması vs normal. Herhangi bir sağlık sorunu yok. Kendi bakımını yapıyor. Ödül maması, malt, vitamin istemeyi biliyor. Bizimle yatıyor. Sevince mırmır. Mutlu olsun diye yapmadığımız şey kalmadı. Oynamıyor. Hayır oynamasın ne olacak diyebilirsiniz ama hareketsiz hep kilo alacak. Oynayan kedi mutlu kedidir demişler. Nolur yaşayan varsa bir şeyler yazın. 🙏🏻

6 CEVAP

Sense05

Oynayan kedi mutlu kedidir diye kim demiş bilmiyorum ama bu mizaç meselesi. Kimi çocuk oyun hastasıdır kimi zevk almaz koşturup tepinmekten. Benim kedim de sadece saklambaç oynamayı seviyor onun dışında 5 saniyedir ilgisi oyuncaklara.

ezgirem10

onu anlamaya çalışın herhangi bir rahatsızlığı var mı iştahı yerinde mi ishal kabız problemi var mı bunları göz önünde bulundurun eğer fiziksel bir sorunu yoksa biraz kendi haline bırakın bizim nasıl günümüz günümüze tutmuyorsa onlarda aynı dinlenmeye ihtiyacı vardır belki :))

Buketbayraktar

Büyüdükçe daha az oyun oynuyorlar hareketleri azalıyor kendi istediği zaman oynar merak etmeyin. Benim oğlan plastik kapak delisi olur olmaz zamanda getirir atalım diye ama bazen atınca yüzüne bile bakmıyor yeme içme sıkıntı ishal vs Bi durum yoksa dert etmeyin

Rgms

Teşekkür ederim ancak çok uzun zamandır böyle olunca ister istemez endişelendik acaba ne yapabiliriz diye 🙈

MilkaBegum

Bizimki de 3.5 aylık ve son birkaç gündür çok durgunlaştı önceden gelip masaya falan çıkardı sürekli hareket ederdi şimdi gidip bizden uzak bir yerde oturuyor ya da uyuyor:/ biz de sebebini anlayamadık yeme içmesinde falan bir problem yok

Rgms

Diş çıkarma dönemleri oluyor ama bir diş bu kadar mı etkiler diye düşünmeden edemiyoruz. Karakteri böyle ise daha 10 gün önce çılgınlar gibi oynaması nedendi 🙄 @MilkaBegum