Kedi Mamasi

DTDamla

Ben buradan okuyup arastirarak bir mama almaya calisiyorum. Ogrenciyim bursumla karsiliyorum kedimin ihtiyaclarini o nedenle yuksek fiyata mamalar alamam ama kedimi de olabildigince iyi bir mamayla beslemek istiyorum. Ilk once Mystic almayi düşünmüştüm ama burada yazilan yorumlarda hep Turkiye'de uretildigi guvenilir olmadigi yaziyor bunum yerine Felicia öneriliyor. Ancak petlebiden bakinca Felicia'nin da menseinin Türkiye oldugunu gördüm. Bir de Pro choice cok kotuleniyor ama Felicia herkes tarafindan oneriliyor. Az once baktim Felicia kuzu etli yetiskin kedi mamasi ile Pro choice pro 36 kuzu etli yetiskin kedi mamasinin icerigi neredeyse birebir ayni. Kafam cok karisti anlayamiyorum artik. Her kafadan farkli ses çıkıyor da ondan yanlis bilgiler mi var yoksa ben mi bişeyleri yanlis anliyorum? Beni bi aydinlatin :) ve 15 kg mama için 200tl ile 300tl arasında bir butcem var. Bu durumu goz onunde bulundurarak mama onerebilecek olan var mi acaba? Lutfen Acana, Orijen, Proplan, ND demeyin biliyoruz iyi markalar ama bütçem yetmez öğrenciyim. Soruda kedim proplan somonluyu yemiyor mama onerir misiniz yazmislar, bir de buyuk harflerle hala PROPLAN SOMONLU yazıyorlar akdkfkrkf Lutfen dogru bilgi sahibi kişiler tavsiyede bulunsun. Tesekkur ederim simdiden :)

13 CEVAP

DTDamla

Bonacibonun 15kglik paketi yok mu?

minky

Bende zamanınsa bu konudan çok çektim ve halada çekiyorum.Önerilmiyor pek ama ben uzun bi aradan sonra *********ya döneceğim.Felicia prochoice mystic gibi mamalar b1 b2 b3 vb vitaminleri içermiyor.********** vitamin eklemesi konusunda çok iyi.********* kullandığım zaman kedim daha sağlıklısı sanki.Daha kiloluydu ama bu sağlıksoz kilo değildi.Şuan başka mama kullanıyorum zayıfladı kepek vs yaptı.Eğer ********* kedinize iyi gelirse onu alın derim dediğim gibi vitamin eklemeleri diğer yerli mamaların oldukça üzerinde.bonacibo resmi sitesinden bakabilirsiniz

minky

Te miz ma ma

tyguler

Ben de mystick felicia ve provhoice arasında kalmıştım.
Mystick eti mamaya karıştirırken değişik bir sistem kullanmış ve bu sistem güvenilir mi diye sorduğumda kimsenin net bir bilgisi yoktu. O yüzden mysticki eledim.
Prochoice nedense önerilmiyor ben de anlamadım ama o kadar kötü yorum geldiģi için riske atmak istemeyip felicia aldım. Şu anlık bir sıkıntı olmadı. Ama ilerleyen zamanlarda bir şey olur mu bilmiyorum. Deneyip göreceğiz :)

tyguler

Onu kimse bilmiyor galiba.
Felicia övülüyor, prochoice ile bonacibo yerin dibine sokuluyor.
Bunun nedenine türk malı denemez bence çünkü felicia da türk malı. Bunu detaylıca bir araştırmak gerekli.

fettahaltuntas

profine ye bakabilirsin 300 tl ye dusuyor bazen 10 kg si Bozitada da bazen 350 yi goruyor 10 kg si ama senin butceni 50 tl asiyor

starthebudgie

Felicia kedimde kepekte yapmıştı.Aslımda temizzzmama bakıldığında diğerlerinden önden.Yıllardır kullanan var.Bence önerilmeme sebebi tamamen firmayı karalamak amaçlı.Çağataypetfood ve BonaCibo resmi sitesini detaylı gezerseniz sizde fikir edinirsiniz bencr

starthebudgie

Hayır.Sadece kitten mama 1.5 kg x 10 şeklinde satılıyor.Tazelik açısından paketlet böyle sanırım ve bence böylr daha iyi gibi

minky

A vitamini 37.500 IU / kg
D3 vitamini 2.250 IU / kg
E vitamini 225 mg / kg
K3 Vitamini 0,49 mg / kg
C vitamini 30 mg / kg
B1 vitamini 22,41 mg / kg
B2 vitamini 18,53 mg / kg
B6 Vitamini 17,53 mg / kg
B12 vitamini 0,10 mg / kg
Pantotenik asit 20,61 mg / kg
Folik asit 3,71 mg / kg
Niasin 75 mg / kg
Biyotin 0,37 mg / kg
Bakır (Sülfat olarak) 18 mg / kg
Çinko (Sülfat olarak) 95 mg / kg
Çinko (Şelat olarak) 20 mg / kg
Manganez (Sülfat olarak) 30 mg / kg
Selenyum (Selenit olarak) 0,3 mg / kg
Taurin 2.600 mg / kg

starthebudgie

Gerçektende BonaCibo prochoice felicia ve mystic bu konuda epey geride bırakıyor.Bence felicia yada BonaCibo alıp et takviyesi yapın.prochoicede olabilir.mystic vitamin eklemeleri az diğer mamalara göre

DTDamla

Evet simdi bo na ci bo nun icerigine baktim. O da felicia ve pr choice ile ayni gibi? Ben mi yanlis bakiyorum??? Neden felicia bu kadar önerilirken bo na ci bo cok kotuleniyor?

Bence mysctic güven sorununun olması içeriğine göre fiyatının uygun olması ki Türkiye de her şey pahalı iken guvenilmiyor diye düşünüyorum

starthebudgie

Tabi her kedide farklı etki edet