Dişi British Shorthair Kedinin Kısırlaştırma Sonrası?

mmeoww

Merhaba arkadaşlar, 1 yaşındaki dişi British kedimizi 2.kızgınlığının bitiminde kısırlaştırdık. Operasyon cumartesi günü oldu, çok iyi geçtiğini söyledi veterinerimiz, o gün akşam alıp eve geldik. Narkoz sersemliğini tam olarak atması sabahı buldu. Bu süreçte yaş mama yedi, su içti, tuvalete de rahat çıktı, hiç kusma olmadı. Ertesi gün dikişlerini yalamaması için takılan boyunluğu yalayıp durdu, enerjisi, keyfi iyiydi. Ama akşam mama kustu. Sabaha kadar takipte kaldık, aralıklarla 6 kez kustu, hepsi de mamaydı, dün sabah ilk iş veterinere götürdük. İğne yapıldı, boyunluğu yalayıp durduğu için olabileceği düşünülerek boyunluk çıkarıldı, ertesi güne kadar izlememiz söylendi. Dün akşama kadar hiç kusmadı, keyfi de iyiydi. Yine akşam 1 kez mama kustu. Bu yüzden yine bu sabah veterinere götürdük, 1 kez olduğu ve halsizlik görülmediği için sorun olmadığını söyledi, yine bir iğne yaptı (mide koruyucu). Akşama kadar gayet keyifliydi, kusma görülmedi. Ama akşam 1, az önce 1 olmak üzere iki kez yine mama kustu ve biraz halsiz gibi :(( sabah yine götüreceğiz, ama içim içimi yiyor, tecrübelilerden bilgi almak istedim. Operasyonun üzerinden tam 3 gün geçti, tuvaleti normal, bu kadar kusması niçin olabilir?

1 CEVAP

Bcanaydn

Kedim ameliyat sonrasında ilk 1 hafta hep yakalık taktım. Ve yakalığı çıkartıp mama veriyordum bir daha vermez umuduyla hızlı hızlı yiyordu ve kusuyordu. Narkoz biraz zor atılıyorum bizimki tam anlamıyla neşesi hareketliliği 1 haftayı buluyor. Mama kusuyorsa zaten sindiremediğinden.