Mantar Aşısı

dilabeyza

Bizim kedi 2,5 aylık ve mantar oldu, kafası resmen kel kaldı, patilerinin olduğu bölgede baya kelleşti, krem kullandık 10 gün boyunca batikon ve ketoral krem, dün tekrar veterinere götürdük, mantar aşısı yaptı kediye , yalnız gercekten pahalıymıs bu aşı 110 liraya yaptı, aranızda bu aşıdan yaptıran var mı? sonrasında kediniz iyilestimi, ve bu fiyat normalmi arkadaşlar?? ha birde bir şampuan verdi mantar ilerlemesin diye, haftada bir gün o şampuanla yıkayıp durulayacağız, benim kızlarım var 4 ve 7 yaşlarında onların vücutlarınıda bu şampuanla yıka dedi veteriner nolur nolmaz gecmesin die onlarada.

7 CEVAP

Elviss

Benim kedim de mantar olmuştu 3-4 ay uğraştım boynun başlamıştı. bünyesi zayıf bağışıklık sistemi zayıf kedilerde hemen ortaya çıkıyor bu illet ama ben mantar aşımı yanlış hatırlamıyorsam 50tl ya da 70 tlye yaptırmıştım. veterinerle de alakalı olabilir . aşı işe yaramıştı. yattığı oturduğu her yeri günde en az 3 kere çamaşır sulu suyla silin çevreye bulaştırdığı mantarları tekrar kendine bulaştırmasını önler bu silme işlemi ben bu şekilde bitirdim. kedinizi o kadar yıkamaya ihtiyaç var mı bilemedim. geçmiş olsun kedicik umarım iyileşir hemen

Bende kedimde mantardan şüphelendiği merhaba şükür mantar değilmiş veterineri arayıp sorduğumda 110 veya 150 demişti inşallah hemen gecer

dilabeyza

cok teşekkür ederim, hangi veterinere gidiyorsunuz siz?

patili

biz de yaptırdık mantar aşısı ama 4 yıl önceydi. fiyat olarak toplu fiyat ödediğim için ilaçlar iğne vs. tam aşı fiyatını hatırlayamıycam ama toplamda 300 tl.ye yakın bi fiyat ödemiştim. pahalı bir iğnedir muhtemelen. Şampuanlama konusunda haftada 1 normal. diğer kedilere de bulaşmaması için papatya çayı sürün tüylerine.

Elviss

Marmara veterinerlik benim gittiğim izmittin 1. numarasıdır.

dilabeyza

İstanbul Pangaltı'nda bir yere götürdük bizde, bakalım insallah iyi gelir aşısı

dilabeyza

demekki normal fiyatları tesekkür ederim, aman olmasın mantar gercekten cok zormuş :(