Kedimizi Dişi Diye Aldık , Erkek Kedi Çıktı (İran Persian Kedisi Şu An 2,5 Aylık)

dilabeyza

Erkek kedilerle ilgili bilgi alabilir miyim sizlerden, kızgınlık döneminde hemen kısırlaştırmak mı gerekir? sinme koku olayı her erkek kedide olur mu? şimdiden teşekkür ederim.

12 CEVAP

İlk kızgınlık döneminde daha başlangıç ı hissettikten hemen sonra kisirlastirdim kedimi. Size de tavsiye ederim.
Kisirlastirmazsaniz daha sonra edindiği alışkanlıkları kısırlaştırsanız bile bırakmayabilir.
Üstelik hem eve ve şişe zarar vermesinin yanında kendide stres olup sorunlar yaşayabiliyor.
Tavsiyem kedinizi kısırlaştırın ve uygun mama ile besleyin. Erkek kedilerin kisirlastirma işlemi ve bakımı dişi kedilere göre daha kolay oluyor.

Şişe değil * Size *

Suyunu sürekli yenilerseniz ve uygun bir kısırlaştırılmış kedi maması kullanırsanız üriner riskleri ortadan kaldırmış olursunuz.

Reyyanhan

Dikkat etmeniz gerekiyor olmaması için. Gözleriyle alakası yok ama mamalar dan kaynaklı böbreklerin de problem olabiliyor ..p yüzden kaliteli ve kisirlastirilmis kedilere özel mamalar kullanmalisn

Reyyanhan

Keşke satın almayıp sahiplenseydin. Sorunlarla başa çıkmak için gerçekten iyi bir hekim e gitmelisin . Paragöz olmayan kedinin sağlığıni düşünen ve bakmadan ilaç verip yollayan olmamalı

dilabeyza

ben aslında kedilerden huylanıyordum, tekir kedilerde cok haşin oluyor aniden atlarlar zıplarlar die düsünerek bu kararı vermistim, eşim tecrübeli bu konuda cocukluktan beri hayvanlarla büyümüş, iki tanede kızım onlarda hayvanlara hasta oluyorlar, bende radikal bir karar aldım alışmam lazım dedim , insan psikolojisine gercekten iyi geliyormus, öyleki hiç elleyemiyordum kedileri, şimdi bu minnoşu seviyorum, elliyorum, hayırlısı olur insallah , umarım bir an önce iyileşir, götürdüğüm veteriner cok tecrübeli bir kadın bu arada kayınvaldemin iki tane kedisi senelerdir o veterinere gidiyordu.

Reyyanhan

Sevindim buna :)

dilabeyza

bende hemen kısırlaştırırım anladım teşekkürler

Reyyanhan

Etrafa koku yayar . Kisirlastirilan ca da aşırı kilo alıyorlar . Ona göre şimdiden dikkat edin. Ve cinsini n özelliği gereği gözlerinde ve böbreklerin de sorun olabiliyor . Kontrollü bakın. Gerçi bu tüm kediler için gerekli

Reyyanhan

Satın mi aldıniz bu arada.

dilabeyza

kısırlaştırdıktan sonramı gözleri ve böbreklerinde sorun oluyor acaba?

dilabeyza

satın aldım evet, ve aldığımızdan beri sorunlar başladı, mantar oldu güzelim kedinin kafası kel oldu, patileride cok kötü mantar oldu, dün mantar iğnesi oldu, cok üzüldüm bu durumuda:(