Yavru Köpek

Merhabalar, yavru köpek sahiplendik henüz 2 aylık olduğunu düşünüyoruz nasıl beslemeliyiz hangi marka mama kullanmalıyız bilgilendirme yapar mısınız

6 CEVAP

MetehanHan

Nasıl beslemeliyiz hangi marka mama diye sormuş sorusunu, ne yapmam lazım dememiş. Nd, acana, bozita, bosch, profine, brit care. Bunlardan araştırıp bütçenize uygun olanlara bakarsınız

gulsundusmez

Aşılama yaptırmadan sakın sokağa parka yürüyüşe çıkarmayın. Yavrular için olan mamalardan kullanın .Kemik kaynatın sadece suyunu verin ben az ekmekle lapa yapıyorum. Proplan marka mamalar genelde iyi ama tabi bütçenizi bilmiyoruz. Kemik falan asla vermeyin

parazitlerini yaptırdık aşılarını vs

aytac1

Çok tatlıymış hayırlı olsun :) yavruyken besin değeri yüksek mama yemesi imkan varsa en iyisi. Ben proplanla büyüttüm ama şuan ND'den daha memnunum.

Esnzn

ilk önce vete götürüp iç dış parazit aşılarını yaptırın, paraziti varsa nasıl beslerseniz besleyin sağlıklı olmaz, büyümez. 4 öğün verin. 3ü puppy kuru mama 1i tavuk haşlama ama kemiksiz. tavukçularda öyle paket olarak satılıyor genelde. biz bu şekilde 5.aya kadar baktık. Son derece sağlıklı. Mama olarak ilk önce royal canin medium puppy verdik şimdi acana praire poultry yiyor.

Nazliig

Nd, Acana, Orijen, Bozita, Brit Care, Felicia, Prochoice gibi markaların yavru çeşidinden deneyebilirsiniz. Kemik vermeyin. Arada tavuk suyuyla, tavuk haşlama verin. Gelişimi için çok sağlıklı olur.