Hangi Kedi Maması?

sevvalarik44

Anket

N&D
(23 oy)
Proplan
(3 oy)
Toplam (26 oy)

7 aylık scottish fold kısırlaştırılmış kedime N&D alacaktım fakat benim kedim hareketsiz olduğu ve N&D'nin içinde yüksek oranda protein olduğu için proplanın daha iyi olacağını söylediler sizce hangisini almalıyım?

5 CEVAP

nd biraz pahalı ama kaliteli ben pronature kullanıyorum ve gayet memnunuz çok kaliteli

melist35

tahılsız mamalar british scottish cinslerine ağır gelebiliyor, risk almayın hiç. proplan içerik olarak iyi, %20 civarı bir et var yine. et unu, et proteini falan değil yani. sorun yaşamazsınız

schembri2

Yüksek protein böbrek rahatsızlığı ve yaşlı kediler için zararlı olabilir, olur değil, ihtimal sadece, kısırlaştırılmış mamalar zaten hafifletilmiş mamalardır. Bazı markaların az hareketli ve kilolu kedilere özel mamaları var, sunulan seçeneklerden tercihim ND olurdu.

tyguler

Proplan içerik olarak pek iyi değil. Ve benim kedime yaramadı. Tabi her kediden kediye değişir.
Ama illa ikisinden birini alacaksam nd alırdım çünkü dediğim gibi biz proplandan memnun kalmadık

Nd tabiki proplan da yüzde 20 et olabilir ama başka önemli şeylerde var içeriğinde olması ve olmaması gereken nd nin üstüne mama tanımam bir üstüde acana ve orijen ama onlar çok çok pahalı