Yardımınıza İhtiyacım Var!

Bir hafta önce 1 aylık bir kedi sahiplendim. Aslında bana 1,5 aylık dendi ancak kontrole götürdüğümüzde veterinerimiz bir aylık anca var dedi. İlk geldiğinde birşeyi yoktu hatta aldığımda sağlığının çok iyi olduğu söylendi. Ancak dün gittikçe kötüleşti ve veterinere götürdük. Gribal enfeksiyon ve bağırsakta gaz tespit edildi. Şuan tedavi ediyoruz. Ancak hasta olması diğer aile üyelerinin onu istememesine neden oldu çünkü bir de Scottish Fold umuz var. Onun sağlığının da tehlikeye girmesinden korkuyorlar. Başta kediye itiraz etmeseler de pis ve birçok kedinin olduğu bir ortamdan geldiğini ve hastalandığını öğrenince reddettiler. Ben ilanını vermek zorunda kaldım ancak sağlığında şuan sıkıntı olduğundan onu reddetmelerimden korkuyorum. Lütfen eğer böyle hassas bir yavruya bakabilecek gönüllü biri varsa veya tanıyorsanız böyle kişileri yönlendirir misiniz çok acil lütfen evdeki diğer üyeler bir an önce gitmesi için ısrar ediyor ve ben çok üzgünüm...

9 CEVAP

kedilikizzz

Hasta diye başkasına vermek.. İyileşiyor olsa bile hala daha başkasına vermek istemek.. Güzel güzel tedavisini yaptırıp ikisininde hiçbir aşısını bakımını aksatmazsanız ikisine de bir şey olmaz. Çok üzgünseniz ailenizi bir şekilde ikna edebilirsiniz.

kedilikizzz

Evinizdeki diğer cins kediyi de parayla mı parasız mı aldınız bilemem ama cins kedilerde doğuştan birçok hastalık taşıyor olabilirler ki eğer petshoptan alındıysa kesinlikle bu ilerde ortaya çıkacaktır. Hiçbir şeyleri olmasa bile özelliklerinde gözlerindeki akıntıların sürekli olması var mesela. Nasıl her gün onun gözlerini bir sürü para verip aldığınız losyonlarla temizliyorsanız bu kediye de aynı özeni gösterip son derece sağlıklı hale getirebilirsiniz. Böylecede aileniz karşı çıkmaz.

Cins kedime hiçbir zaman çok pahalı losyonlar bilmemneler alma ihtiyacı duymadım çünkü en ufak bir sağlık sorunu dahi geçirmedi. Ayrıca ailemi ikna etmeye çalışmadığımı nerden çıkardınız? Sizin, bu konuda daha rahat bir aileniz ve yaşam tarziniz olabilir ben nasil ki bu konuda sizi tanimiyor ve yorum yapamiyorsam, siz de ayni sekilde benim icinde bulundugum hali gormeden ve bilmeden suçlayici bir yorum yapamazsiniz. Suan elimin kolumun bagli olmasi benim de canimi sıkıyor eger herkesin kararinin bu kadar cabuk ve net degisecegini bilseydim inanin sahiplenmezdim en başından. Ben sadece nasıl ki bu zamana kadar hiç olumsuzluk yasamamis cins bir kediyi buyuttuysem buna daha cok ihtiyaci olan bir sokak kedisini de sahiplenip ayni yasami ona da saglamak istemistim. Ancak malesef diğerleri benim gibi dusunmeyip en ufak bir sorunda caydi malesef... Cok uzgunum ancak su an benim yapamadigimi yapacak yani onu benim yapmak istedigim gibi guzelce buyutecek birine sahiplendirmek zorundayim...

Kediniz en fazla 1-1.5 haftalık tedavi ile kendine gelir zaten ama siz "scottish fold" unuza bir şey olur diye endişeleniyorsanız sadece kendine gelene kadar hasta olan ufaklığı "scottish fold" dan ayrı bir odada tutun. Bu arada "cins" kediler genetik olarak bir çok hastalığa daha yatkın zaten. Bunu düşünmek bile istemiyorum ama siz ilerde bu minik sizle kalırsa ve "scottish fold" unuz hasta olursa bu minik için de bu kadar endişelenenecek misiniz ?

kedilikizzz

Bir şekilde aileler ikna olabilyor. Kediniz olduğuna göre Aileniz kediye karşı değil pis biyerden gelen hasta bir kediye karşı. Çünkü kendi kedinize geçmesinden korkuyorlar. Yani iyileştirdikten sonra ikna yolu açılıyor. Her türlü yolu deneyip bunu başarabilirsiniz gerçekten istiyorsanız ? Ayrıca sahiplendirmek için buraya yazmanıza gerek yok. İlan açtıysanız biri görür. Cins kedinizin sağlık sorunu olunca onu da sahiplendirecek mi aileniz. Amacım suçlamak değil amacım eğer GERÇEKTEN İSTİYORSANIZ bir şekilde ikna edersinizi hatırlatmak çünkü zaten aileniz cins olan kedinize ikna olmuş buna da ikna olabilir. İnş hemen iyileşir bu yavru çokça üzüldüm hastalığından çok hasta olduğu için istenmemesine.. çok geçmiş olsun.

Reyyanhan

Gördügüm en güzel kedi . Bayılıyorum siyah beyaz kedilere.. insan kıyar mi bunu vermeye

Reyyanhan

Sözün bittiği yer. Fakat vaz geçen cansel hanım değil. Ailesi. İstenmeyen hayvan ı bebekken versin bencede. Çünkü her hareketi batar . İshal olur sorun olur öksürür sorun olur. Vs vs vs . Büyüyünce de kapıya konur. O yüzde n küçükken vermek . Çünkü anladığım. Kadarıyla aile yapısı bunu kabul edemeyecek .

Reyyanhan beni cok iyi anlamissiniz tesekkur ederim. Ben inanin evden gitmesini hic istemiyorum ancak cok büyük tepkiler aliyorum ve inanamiyorum annemizin ozellikle sokak kedisi - cins kedi diye kayırmasi beni cok sasirtti ve uzdu. Ikna etmeye calistim ancak tepkiler cok enteresan yani benim yerimde olsaniz sahiplendirmekten baska careniz olmadigini gorurdunuz... Neyse İnsallah ilanlara bir iki cvp geldi umarim donus yapan olur ve iyi bir aileye gider...

Düzelmeye başladı ! :) Çok abartılacak bir sorun değilmiş meğer. Sanırım anneden çok erken ayrılmış olduğundan böyle bir sıkıntı geçirmesi normal. Biz tedavisini tamamlayacağız. Tedaviye çok çabuk cevap veriyor :) Sağlığına kavuşmuş şekilde sahiplendireceğim. Yine de bu mesajimi görüp isteyecek olan birileri varsa burda yazsın lütfen...