Elma Sirkesi Kedimin Derisine Ve Tüylerine Zarar Verir Mi?

emreklmc

kedimde mantara bağlı tüy dökülmesi oldu veteriner krem verdi onun dışında dökülen yerleri sirkeli suyla silmem kediye zarar verir mi acaba

11 CEVAP

Succubus

Ayrıca sirkenin mayalanması içindeki bakterilerin üremesi demek aynı zamanda. Zaten mantar gibi bir organizmayı vücuttan atmaya çalışırken buraya bakteri ilavesinin iyi mi kötü mü olacağını kestirmek pek kolay olmayacaktır. Bence riske atılacak bir konu değil.

Ketonmanya

Merhabalar. Sirkeyi suyla ne ölçüde seyrelteceğiniz burada büyük önem taşıyor. Eğer su-sirke karışımında sirke oranı fazla olursa karışımdaki yüksek asit, kedinizin cildini tahriş edebilir. Hele ki söz konusu, mantardan dolayı zaten tahriş olmuş bir bölgeyken ekstra hassasiyet gerekir. Bu yüzden açıkçası ilaç dışında farklı yöntemlerle risk alıp kedinizin canını yakmamanızı öneririm. Çok geçmiş olsun.

Patili günler dilerim.

Bsrsr

Batikon veya karbonatlı su yapıp sürebilirseniz. Karbonat mantar öldürme etkisi yüksek. Az miktarda karbonatı yarım çay kaşığına bir su bardağı su gibi suda eritip sürebilirsiniz

mihriii

batikon sürebilirsiniz isterseniz onun yerine

Batikon veya rif kullanmak daha mantıklı mayalı herhangi bir ürünü kullanmayın ki bu evrede mantarın bulunmadığı bölümlere de sirke ve benzeri ürün sürmeyin.

abyso_os

Günde 2 kez batikonn sürün bizim vet hekim sirke sürmeyin demisti

emreklmc

Teşekkürler cevaplarınız için veteriner hekimin verdiği ilaçlar dışına çıkmayacağım

Renklipati

Bizde atlattık mantarı sadece batikom ve krem ile başka bir şey kullanmadım

melist35

batikon en temizi. sirke karbonat gibi deriyi yakabilecek şeyler sürmeyin kesinlikle. mantarın türünün ne olduğunu bilemezsiniz. daha kötü olabilir yarası

pongul

Dökülen yerlere soğuk sıkım orgabik hindistan cevizi yağı ile masaj yapabilirsiniz içten dışa sağlıklı bir ürün.

Zeynepulku

Veteriner hekiminiz size sirkeyle silin demediyse silmeyin. Sirke asidik olduğu için derisini tüylerini yakabilir