Nasıl Kilo Aldırırım?

Pufininelifi

Kedim geçen hafta kızgınlığa girdi. Şu an 5 aylık 2 kilo kısırlaştırmak istiyorum. Veterineriniz zayıf olduğunu operasyon öncesi en az 2,5 kilo olması gerektiğini söyledi. Nasıl kilo aldırabilirim? Mama olarak spectrum kullanıyorum pek memnun değilim. Değiştiricem hangi mamayı almalıyım? (Nd, acana, orijen gibi pahalı mamaları alacak durumum yok. Orta düzeyde mamalar söylerseniz sevinirim.)

3 CEVAP

Ecemecme

Kilo alması için Proplan. Evde hazırlayıp vereceğin ciğer (kuzu/dana ciğeri daha etkili), tavuk haşlayıp suyuyla verebilirsin. Yaş mamayı da çoğaltıp kilo almasını hızlandırabilirsin.

Pufininelifi

@Ecemecme teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi deneyeceğim.

Kebikec

Gimcatın süt tozu hoşuma gitti yeni kullanmaya başladım, size de faydası olur diye düşünüyorum. Evde kendiniz patates, ciğer, tavuk, havuç, pirinç haşlayıp mama yapabilirsiniz. Aldığım yaşmamaların içinde de tavuk balık eti iki üç havuç tanesi pirinç var. Vaktiniz varsa kendiniz hazırlayın, daha sağlıklı ve ekonomik. Kuru mama olarak hills, royal, proplan kilo aldırıyormuş öyle deniyor kullanmadığım için bir yorum da bulunmam saçma olur.