Gençlik Hastalığı

Turuncucanta

Arkadaşlar merhaba, bahçede baktığım 1 yaşındaki kedime bugün gençlik hastalığı teşhisi konuldu ve tedavisine başlandı. Onunla birlikte baktığım birkaç kedim daha var ve onları da yarın test için veterinere götüreceğim fakat şöyle bir sorun var; evde 3 kedim var ve düzenli olarak karma aşılarını yaptırıyorum. Veterinerimizin dediğine göre karma aşının içinde gençlik hastalığı koruyucu aşısı varmış. Bahçedeki kedilerimi beslerken ayağıma dolanıyorlardı yani böyle bir durumda evdeki kedilerime bulaşmış olabilir mi? Hiçbir belirtileri yok ve veterinerin dediğine göre koruyucu aşıları olduğu için bulaşmaz fakat ben emin olmak istiyorum teste götürmeli miyim? Daha önce başına böyle bir şey gelmiş olan var mı acaba?

2 CEVAP

Pamukpasask

Ben sizin yerinizde olsaydım mutlaka götürürdüm. Çünkü basit bir parazit aşısında dahi sokak kedileriyle çok yakın temasta olunduğunda 2 ayda bir kedilerime parazit aşısı yaptırmam gerektiğini söylemişti veteriner hekimimiz. Tabiii yine siz bilirsiniz 😊

Unabomberr

Kafanız rahat etsin istiyorsanız yaptırın test. Ben kesinlikle götürürdüm.