Kedime (Toprak Yeme) Vitamin Ve Demir Takviyesi İçin

ezginiko

5 aylık kedimin evdeki saksılarda bulunan toprakları yere döküp küçük küçük yemeye başladığını fark ettim. Baktığımda bunun vitamin ve demir eksikliğinden kaynaklı olduğu gibi bilgiler var. Gimcat multi vitamin veriyorum. Bunun dışında demir açısından verebileceğim ne olabilir ( veterinerimizle de görüşcem mutlaka öneriniz varsa diye sormak istedim )

8 CEVAP

diablerose

cigerde demir bol bulunur. az pirincle birlikte haslayip verebilirsiniz.

milommm

eğer kaliteli bir mama değilse ondan olabilir, d vitamini için bol bol ciğer ve balık eti verebilirsiniz, ciğer büyükbaş hayvanın ciğeri olmalı tavuk vs falan değil.

milommm

Bu arada çiğ ciğer et falan vermeyin sakın.

Bsrsr

Aslında kaliteli bir kuru ve yaş mama kullanırsınız ekstra vitamine bile gerek kalmıyor.

pongul

Sarımsaklı maya tableti kediler in olan, kullanabilirsiniz.

ezginiko

daha önce balık tavuk verdim. Ciğer hiç vermedim ilk olacağı için küçük bi parça haşlar veririm bir sıkıntı yaşamazsak haftada 1 devam ederim. Teşekkür ederim cevaplarınız için 🙏

milommm

Küçük bir parça değil hayvanın d vitamini eksikliği varsa bol bol 2 günde bir yesin dana ciğeri, tavuk eti ve ciğeri değil büyükbaş hayvan (dana, boğa vs) ciğeri verin. 2 günde bir 50-75 gram verseniz yeterli gelir.

ezginiko

@bsrsr proplan kullanıyorum ama olarak yaş mama da gimcatinkini kullanıyorum. 🤔