Kedi Kisiirlastirma

Serkan2727

Kedimi kisirlastirdim 1 hafta oldu az evvel elimle ciftlesmeye calisti NEDEN NEDEEENNN yapmamasi gerekti nasil oluyor

3 CEVAP

cerenruya

Telaslanacak bir durum yok hormonlari atmasi zaman alabilir. Benim kedim 1 ay olmak üzere yeni yeni değişiyor

Ketonmanya

Merhabalar. Kediler kısırlaştırıldığında cinsiyet hormonu salgılanması anında duruyor ancak kanlarında daha önce salgılanmış ve serbest olarak dolaşan hormonların kanlarından atılmaları 2-3 haftayı bile bulabiliyor. Bu yüzden kızgınlık belirtileri zaman içinde yavaş yavaş kaybolabiliyor.

Bunun dışında ise bazı kedilerde maalesef çiftleşme isteği belirtileri alışkanlık olarak kalabiliyor da. Bir arkadaşımın daha yavruyken kısırlaşan erkek kedisi şu an 4-5 yaşlarında ve evdeki battaniyelerle çiftleşiyor. Veteriner hekimleri bunun kediye herhangi bir zararının olmadığını, keyif aldığı bir hareketi sadece oyun olarak yaptığını, endişelenmemeleri gerektiğini söylemiş.

Patili günler dilerim. :)

tyguler

Benim kedim 5 ay önce kısırlaştı. Hâlâ bazen yorganlarla falan çiftleşmeye ćalışıyor. Olabiliyor içgüdüsel falan herhalde.