Kediye Nasıl Kilo Aldırılır?

patili

Arkadaşlar benim kızım kücük boy. Kendi ırkının da tea cup'ı
2.800 ile 3 kg arasında gidip geliyordu. Ben ona kilo aldırmaya uğraşırken kızgınlığa girdi 1 haftadır ve 300 gr verdi. Şuan 2.560 gr. Kedisine kilo aldırmış tecrübeli kişiler varsa yöntemleri nelerdir yazarsanız sevinirim. Görüntüde zayıf değil minyon olduğu için ama biraz tombik ve en azındsn 3 - 3.5 kg olmasını istiyorum. Gimpet multivitamin kullanıyorum. zaman zaman beaphar m.vitamin veriyorum. Veda pytomins, extra c vitamini vs. Ama bunlar sadece daha hareketli olmasını sağlıyor. Yoğun bakım yapan yaş mamalar aldım bugün vet.den. bilemiyorum bakalım işe yarar mı.

40 CEVAP

Reyyanhan

Benim küçük kız 3 ay 9 günlük . 1.400 kilosu sizce nasıl

patili

bayagı iyi :))) tombiş olur o ileride. bizimki 700 gr. falandı 5 aylıkken.

patili

ay inşallah yasement. şimdi kızgınlıktan çıktı nredeyse 24 saattir uyuyor güzel kızım. çok yoruldu. geceleri hiç uyumadı. uyku da baya iyi geliyo düzenli uyuyunca.

patili

aynen yanımdayken de çok normal ideal kiloda görünüyo. acaba diyorum kemikleri mi hafif :)
hiç öyle sıska zayıf çelişsiz değil. ki traş ettirdik tüylerini yeni eklediğim fotoda daha cok az uzamış hali. gerisi kendi eti :)) ama işte tartıda gördüğüme bakıyorum ben. vet. de normal dedi. üstüne eğilip 3 kg yapın zaten daha fazla almaz yapısal dedi. genetiği böyledir. kendi ırkının tea cup ı dedi

yasement

Maşallah çok güzel :) alır o kadarcık ya 3 kilo olur zaten. sen zaten bilgilisin beslenmesini ayarlarsın

patili

teşekkür ederiz.

varsa eğer başka tavsiyesi olan tecrübeli birileri, yazarsa sevinirim.

patili

ben de emziren anne yaş mamaları aldım animondanın bakalım. bizimki de öyle. çok hareketli zaten o yüzden kilo tutmuyor. ama bu kadar ödül maması tableti cok değil mi? bana ödül cubuklarını ve tabletlerini haftada 5 taneden fazla verme demişti vet. midesini bozabilir diye. ama ben de hergün bir dal gimcat balıklı sticklerinden veriyorum.

onurtemiz

Sürekli yaş mamalarda olmaz. Evet Gimcat in vitaminleri ödülleri iyi ama her gün ödül çubuğu vermek bütçeyi çok zorlar. Biraz daha sağlıklı yollar var:
Kasap ve ya marketten bıldırcın eti ve dana ciğeri ya da dana yüreği alın. Bu tarz gıdaları haftada bir ya da iki kez verin. Haftada 3 kez 1 tatlı kaşığı yoğurt verin. Bıldırcın yumurtası çok önemli içinde yok yok. Muhakkak bıldırcın yumurtası yedirin arada. Tavuk yumurtası da olur haftada bir kez olacak şekilde ama Bıldırcın yumurtasının çeyreğinden azı kadar yararı var. Ha bu arada saf tavuk eti ve onun ürünlerini asla yedirmeyin. Tavuk mantara sebebiyet yapar. Tavuk ciğeri falan vermeyin

Britishler shorthair cinsi kedim kardeşlerinden bir gün sonra doğdu. 45 günlükken yanıma aldım ama diğer kardeşleri de hep çevremde olduğu için kıyaslama fırsatım oldu hep. 3 aylıkken bütün kardeşleri benimkinin en az iki katıydı. Müthiş cılız küçücük ve iştahsız bir hayvandı. Öncelikle Royal canin den vazgeçip N&D yavru kedi manasına geçtik çok daha fazla sevdi. Bol bol vitaminli enerji takviyeli pasta stick ve ödül maması aldım gün içerisinde ara ara verdim. Ama en çok işe yarayan şey şu oldu; yaklaşık 15/20 saat yemek vermeyip bolca oyun oynattım ve iyice acikmasini sağladım sonra mikrodalgada azıcık isittigim yaş mamayı koydum önüne. Deli gibi saldırdı her seferinde ve her seferinde sisene kadar yedi. Başta yarısını ancak yerken bir ay sonra 100 grami bı oturuşta hupletmeye basladi. Çok acıkmış bir kedinin hafif ısınmış buram buram kokan sulu bir yaş mamaya hayir diyebileceğini sanmıyorum. Bunu yaklaşık 2 ay filan yaptım sonra artık ihtiyacım kalmamıştı zira kedimin midesi ve iştahı oldukça büyümüş artık kuru mamasını da bol bol yiyordu. Vitamin takviyelerine devam ettim ve 5 aylıkken kardeşlerinin bir buçuk katı 9 aylıkken neredeyse iki katı olmuştu. 5.5 kiloyu gördü daha ergenliğe girmeden. Dişi kardeşleri 2 kilo erkek kardeşi 3.5 kilo filandi bu esnada. Oldukca hareketli ve sağlıklı bir tosun oldu. Artık diyet mamaya geçtik ve kilo alması durdu iştahı da son derece normal ne fazla ne az. Ama cılız sıska bir hayvan değil çok güzel bir tosuncuk oldu uğraşlarım sonucu. Diğer kedim yaşadığı bazı mide hastalıklarindan dolayı kilo alamıyor, bu bari tosuncuk olsun istedim ve yaptım. Her iki kedimi de öğünler halinde besliyorum sürekli taze ve düzenli yiyorlar herkese de aynısını tavsiye ederim.

DogukanMasal

siz öyle istiyorsunuz diye değilde olması gereken kiloda olsun diye kilo aldırmak istiyorsanız ek besinler vitaminler vs verin mamasını her zamankinden biraz daha fazla verirseniz kilo alır ama siz istiyorsunuz diye kilo aldırtmak isterseniz fazla kilo zararlıdır hayvanlar için ona dikkat edin fazla kilo almasın

BalliBadem

Kısırlaşınca alacaktır

patili

ay alemsiniz hahaha bu soruyu ben 2017de sormuşum şimdi en az bir veteriner tecrübesindeyim beslenme konusunda ve bir çok alana.ama yine de teşekkürler

Reyyanhan

Yoğun bakım yapan yaş mama hangi si .

patili

yanlış hatırlamıyorsam tabi.

yasement

fotoğraftan normal görünüyo ama çoğu tüy tabi :D yazık canım ya neyse ki atlatmış