Kediye Nasıl Kilo Aldırılır?

patili

Arkadaşlar benim kızım kücük boy. Kendi ırkının da tea cup'ı
2.800 ile 3 kg arasında gidip geliyordu. Ben ona kilo aldırmaya uğraşırken kızgınlığa girdi 1 haftadır ve 300 gr verdi. Şuan 2.560 gr. Kedisine kilo aldırmış tecrübeli kişiler varsa yöntemleri nelerdir yazarsanız sevinirim. Görüntüde zayıf değil minyon olduğu için ama biraz tombik ve en azındsn 3 - 3.5 kg olmasını istiyorum. Gimpet multivitamin kullanıyorum. zaman zaman beaphar m.vitamin veriyorum. Veda pytomins, extra c vitamini vs. Ama bunlar sadece daha hareketli olmasını sağlıyor. Yoğun bakım yapan yaş mamalar aldım bugün vet.den. bilemiyorum bakalım işe yarar mı.

40 CEVAP

patili

çocukken sıskaydı royal proplan vs yiyordu. sonra böyle prof mamalara geçince düzeldi

patili

kaç kilodan kaç kg.ye yükseldi kedin csnım bu süreçte? ne kadardır böyle besliyorsun birçogunu ben de yapıyorum maması vs kaliteli.

patili

benim kızım da acana pasificayı gayet iyi yiyordu. grasslands ve ranchlands ı mırın kırınla yiyor. 2 kutu mama bakalım ne zaamn biticek. az önce de bi gimcat ödül cubugu verdim. mırın kırı ederek yarısını yedi. iştahsız bir kedi. sinir kalmadı bende artık cok gerginim. çevreme mamaydı besindi yardımcı olurken kendi kedime sözüm geçmemesi ve ona bişyleri yedirememek cok sinirlendiriyor..

Sselin1

Kesinlikle sevdiği yaş mama ve kuru mamadan verin ben her gün konserve ya da kendi yaptığım mamalardan veriyorum kuru mamanın sağlıklı olduğunu düşünüp katkısız kaliteli bir yaş mamanın sağlıksız olduğunu düşünmek mantıklı gelmiyor bana kuru mama olmadan önce bu kediler nasıl besleniyordu eve aldık diye mutasyona uğramadılar sonuçta :) kedi kızgınlığa girince malesef istahi kapaniyor bunun önüne kısırlaştırmadan geçemezsin ama genel olarak yaş mama ile kilo aldirirsın. Tabi sürekli kuru mama yiyen bir kediye birden yaş mama verirsek alışık olamadığı için ishal olabilir. İlk basta her gün azar azar vererek aliştirman lazim. Ayrıca tavuk ve tavuk cigeri her kediye dokunmaz. ben tavuk ciğeri kabak patates hepsini birlikte haşlayıp içindeki su ile blenderdan geçiriyorum kedilerim deli oluyor. Normalde tavuk ciğerini hafta birden fazla vermek ağır gelir ama sebzeli yaptığım için ciger oranı az diye 2 gün veriyorum

Benim kedimde daha yeni 1 yaşına bastı 10 aylıkken 2 kilo falandi kisirlastirdik ay sonrasında 3,5 kilo oldu cok faydasi var kisirlastirmanin bu arda profilimdeki kedi degil fnf

toffy_the_cat

Soru 2017 ya yine.

beautifulcat

Bende kendi kedimin kilosunu korumaya çalışıyorum, verdiremesem bile en azından şu kiloda kalsın. Fakat oldukça kilolu kedime ilk zamanda nasıl kilo aldırdığımı, bu kiloya nasıl ulaştığımızı söyleyeyim :) Ekim ayında kedim bir rahatsızlık geçirdi ve kilo verdi, gerçekten zor hayatta kaldı diyebilirim, veteriner kliniğine 10 gün boyunca getirip götürdük, o aşamada antibiyotik aldı hep, corona pozitif bir kedi olduğu için de sürekli bağışıklık güçlendirici iğneler, c vitamini iğnesi yapıldı. C vitamini inanılmaz kilo aldırıyor eğer iğne şeklinde yaptırırsanız onu söyleyeyim. Probiyotik takviyesi verdiler. Lysine tavsiye ettiler ki hala haftada 2 defa 250 mg lysine veriyorum (Mervue markasınınkini veriyorum ben)
Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, kefir veya yoğurt, fermente sirke, zerdeçaldan oluşan karışımı kışın haftada 2-3, yazın 1 defa veriyorum. 2 günde bir yaş mama. Hatta hasta olduğu dönemde hills a/d mama vermiştik, o hastalığına rağmen iştahla yedi. şu dönemde a/d kilo aldırır muhakkak. Viyo recuperation da çok etkili, zayıf kedilerde, ameliyat sonrası iştah açtırma gibi.

BalliBadem

Günde 1 öğün kuru 1 öğün yaş yerse alır diye düşünüyorum belki yaş mamaya biraz ekmek katılabilir

Sselin1

Aynen gecen bu zamanda en dogrusunun kisırlaştırma oldugunu anlayip, umarm kedinize 7 yıl boyunca iskence etmemişsinizdir :(

Minminik

Merhaba,
Evin her yerine mama koyun, 4 gün evde yokum diye her yere mama koydum fazla yemeyen (tabağı hep doludur) oğlum 4 günde 1.5 kilo almış.