Lütfen Cevap Verin??!! Cevap Verenin Elleri Dert Görmesin:)

cute_catTR

arkadaşlar iran kedisi malzemeleri neler ?? diğer kedilerden daha detaylı malzemeler gerekiyormuş mesela fırça yumuşak olmalı falanmış? malzemeleri neler ? cevap yazanın elleri dert görmesin :)

12 CEVAP

patili

bir iran red point himalayan annesi olarak sayfalarca yazasım geldi buraya :))
Ama başlıcam şunları yazayım. Kedi ırkına göre ayrı mama diye birşey yoktur. Tamamen ticari bir politika o. O yüzden çran kedisi maması görürsen diğerlerinden farkı olmadıgını bil.

Yavru kedi maması alıcaksın: enen en güzeli Orijen Kitten'dr. Cok pahalı dersen ND veya Britcare Kitten al.

Yaş mama olarak; Brit care konserve, Gimcat shinny cat, Schesir yaş mama veya Animonda carny ocean al. Bunlar Güzel besleyici temiz içerikli.

Gimcat Malt Macunu: İran kedisi için nefes almak kadar önemli bir macundur. Vücudunda yaladıgı tüyleri öğütebilecek ve sağlıklı bir şekilde dışarı atabilecek mekanizma yoktur çünkü kedide. O yüzden malt macunu gün aşırı veya duruma göre her gün üzerinde yazılan miktarda verilirse çok rahat saglıklı bir sindirim sistemi olur kedinin. Yoksa tıkanıklıklar oluşur bagırsakta.

Özellikle yazıyorum eğer orijen kitten mama alırsan diğer bebek macunlarını extra alman gerekmez bu da daha ekonomik olmuş oluyor senin açından aslında. Çünkü royal canin gibi ıvır zıvır mamalar alıcak olursan, yanında gimcat baby paste, gimcat prebiyotik paste gibi ek besinler alman gerekicek. her biri 30 - 40 tl.

İran kedin için ayrıca vet.ine sorarak güzel bir taraf edinmelisin ucu can yakmıycak ama sık dişleri olucak. Bunu veterinerden edinmen daha mantıklı olur. Kulaktan dolma alma.

Yataga gerek yok cünkü yataklarında yatmıyolar :)

Güzel kaliteli bir taşıma çantası al.

Suyunu günde en az 1 kez değiştir. Mümkünse evde 3 ayrı yerde su bulundur onun için. Farklı farklı odalarda olabilir holde olabilir vs. Kendi bölgesi yapabileceği müstakil bir yer olsun mama yediği yer. Gelip geçilen yol gibi bir yere koyma. Mama kaplarının yerinin değişmesinden hiç hoşlanmıyorlar çünkü. (şekil A ben daha yeni yapmak zorunda kaldım. ve iştahı azaldı)

aklıma gelenler bu kadar. sorarsan spesifik bir konuda, yazarm.

Reyyanhan

Ellerim dert görmesin diye yazıyorum :) mama vs olarak farklı değil. Sadece tüy bakımı zor. Özel ürünleri var diye biliyorm

yasement

yuttuğu tüylerin dışkı ile atılmasını sağlıyor bizde bu var biz nadiren kullanıyoruz ama size lazım

FerdaNur

Tarak açısından daha yumuşak,mama açısından iran kedileri için mamalar var ama yavru ise bildiğimiz mamayla besleye bilirsiniz. Bilgim bu kadar...

yasement

malt macun al uzun tüylü olduğundan tüy topakları yuttuğunda sıkıntı yaratabilir

Reyyanhan

Gimcat malt güzel. Ama bu İran a özel değil . Her kedi kullanmalı

cute_catTR

gerçekten çok teşekkürler çok yardımcı olacak bu bilgiler. aklınıza geldiği zaman yine yazarsanız çok mutlu olurum :) patili

ygzkptn

Yuttuğu tüyler için kedi çimi var bakarsanız iyi olur

cute_catTR

TEŞEKKÜRLER:)

ygzkptn

Birsey degil

cute_catTR

teşekkürler. malt macun ne ?

cute_catTR

bilgiler için çok teşekkürler:) bilmem gereken başka bişey var mı??