Raw Food?

ezobarol

Merhaba Pet Fooled belgeselinden sonra 5 aylık kedimi artık kuru mama ile beslememe kararı aldım (ND kitten kullanıyorduk)
parazit sorunu çok yoğunda 2 hafta antibiyotik tedavisi geçirdiği için büyük ihtimalle çiğ beslemeyeceğim ancak.... evde kendim tavuk ciğeri/yüreği/akciğer vb. sebzeler ile haşlayıp blenderdan geçirip yaş mamaymış gibi beslemeyi düşünüyorum.
Aranızda planet paws , Rodney Habibi takip eden varsa bunun kesinlikle patili dostlarımızın ömrünü uzatacağını söylüyor.
Benim gibi bunları araştırmış olan,aydınlatmak isteyen olursa sevinirim.

22 CEVAP

Olur tabi ama gerekli eklemeleri yapmanız gerekir.

Zeynepulku

Kuru mama ile verecekseniz ekleme yapmaya gerek yok. Etin içindekiler yeterli olur.

melist35

günaşırı 1 öğünü(gece öğününü genelde) barf veriyorum, diğer günler kuru mama ile besleniyor kedilerim. sindirim sistemleri ve dışkıları da gayet sorunsuz. ya full barf ya kuru mama diye net bi çizgi yok bence. tabi imkan var ise full barfla beslemek en sağlıklısı.

@kediligenc 2 tane tekir kedime n&d markalarının çok pozitif etkileri var, onlara aşırı yarayan bir mama. çünkü çok hareketliler cinsinden ötürü yüksek kalorili mama yarıyor. diğer 2 british kedimi ise 4-5 ay nd ve acana ile besledim fakat aşırı tüy dökümü, mantar ve egzama ile uğraşıyorum son 2 aydır. royal canine geçince toparlamaya başladı. british scottish gibi cinslere tahıllı mama daha yarıyor, mamanın vücutta emilimi ve yararlanımı daha yüksek. veterinerimin de fikri bu yönde. tabi her kediye her mama aynı etki etmez, deneyerek görmek lazım ama çoğunluk olarak bu yönde oluyor süreç

Aynı sıkıntıyı biz de yaşıyoruz şu anda lakin sıkıntının kaynağı kedimin mamanın içerisindeki protein kaynağına alerjisi olması. Büyük ihtimalle sizinkilere dokunan bir şey vardı tercih ettiğiniz Acana ve N&D modellerinde. Tabi ki sizin de dediğiniz gibi her kediye iyi gelen farklı :)

ezobarol

@edosh evet orta derecede haşlıyorum etleri ya da haşlanmış suda bekletip sebzelerle blenderdan geçiriyorum gün sşırı bu şekilde suppoementleri kendim tedarik edemeyeceğim için ve çok sık seyehat ettiğim için kuru mama hep hayatımızda olacak maalesef

ezobarol

@edosh evet orta derecede haşlıyorum etleri ya da haşlanmış suda bekletip sebzelerle blenderdan geçiriyorum gün sşırı bu şekilde suppoementleri kendim tedarik edemeyeceğim için ve çok sık seyehat ettiğim için kuru mama hep hayatımızda olacak maalesef

Asasasac

Önermem yaş artı kuru mama daha iyi olur