Yeni Doğum Yapan Kedi

Hcrnrr

Merhabalar. Benim kedim yeni doğum yaptı ve ilk doğumu ve benim ilk kedim. Biraz tecrübesiz olsam da üstesinden gelmeye çalışıyorum. Yavrularımız bugün 7 günlük oldular. Sıkça gördüğüm sorulardan biri emziren kedinin göğüslerindeki yaralar. Bugün dikkatlice bakma fırsatı buldum. Tahriş olmamışlar fakar etraflarında biraz kuruluk mevcut. Ve bir göğsünün ucunda yara var kapanmış gibi farkettim kediler emerken o göğüsten hic emmiyolar. Nasıl bir önlem almam lazım. Emzirdikten sonra biraz mırıldanıyor ağrısı mı oluyor acaba diye de düşünüyorum. Bildiklerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

1 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar. Öncelikle yavrularınıza çok sağlıklı, mutlu, bol oyunlu ömürler diliyorum. Yavrular 7 günlüklerse henüz dişleri çıkmamıştır, ısırarak yara yapmış olamazlar yani. Veteriner hekiminize danışıp uygun bir krem edinmekte fayda var o kapanmış yarası olan meme için. İnsanların emzirme döneminde kullandıkları kremler de etkili oluyor diye duymuştum ancak bunu direkt bir öneri olarak almadan önce yine veteriner hekiminize teyit ettirmenizde fayda var. Diğer memelerde gözlemlediğiniz kuruluk ise çok çok normal, onda dert etmenizi gerektirecek hiçbir durum yok, o mırıldanmaların klasik bir anne söylenmesi olduğundan eminim. :)

Patili günler dilerim.