Dişi Kedi Kısırlaştırma

ahsenyildiz

pazartesi dişi kedimi kısırlaştırıcam kısırlaştırma sonrası bakım malzemeleri ve ilaçları neler ve nereden temin edebilirim boyunluk mu takmalıyım yoksa kıyafet mi ve kısırlaştırma sonrası nasıl beslemeliyim

7 CEVAP

ahsenyildiz

çok teşekkürler nasıl bir operasyon olacağını bilmiyorum ve veterimden randevu aldım bu gül öğrenicem neler gerektiğini daha önceden bu operasyonu olan bir kedisi olan biri varsa diye sonrdum belki boyunluk dışında alternatif bir şey var mıdır diye bilginiz için çook teşekkür ederim iyi günler

ahsenyildiz

ahhh çok teşekkürler bizimki de çok huysuz ama umarım çorabıda yırtmaz

Siyammm

Dikiş atılan bölgeyi kaşıma durumu oluyor bazen açabiliyolar yakalık takılsa iyi olur. Bildiğim kadarıyla ilk gün mamasını yemeyebilir , amelyatın verdiği halsizlikle

Ketonmanya

Merhabalar. Bunun için yapabileceğiniz en iyi şey, kedinizi kısırlaştıran veteriner hekiminizin tavsiyelerini dikkate almak olacaktır. Burada hekimin ameliyatta kullandığı yöntem önemli. Artık bazı hekimler dişi kedi kısırlaştırma operasyonlarını dikişsiz ve çok çok minik bir kesi açarak yapıyorlar. Bu durumda yalnızca bandaj yetiyor, operasyondan 2-3 gün sonra kedinin yarasını yalaması bile hiçbir sorun teşkil etmiyor. Yarada dikiş olmadığı için açılma ve kanama ihtimali de bulunmuyor. Ancak operasyon dikişli olacaksa ve kediniz huysuz bir kediyse boyunluk taktırmayacaktır. Bu durumda hekiminiz farklı bir öneride bulunabilir. Şimdiden geçmiş olsun.

Patili günler dilerim.

mihriii

her kedi boyunluk taktırmayabiliyor benimki çıkartmıştı hep kendini ordan oraya vurmuştu sonra giydirdiklerimizi de çıkarttı bizim veterinerimiz muz çorap önermişti 4 ayağını keserek giydirebilirsiniz isterseniz hem yakalık daha çok stres yapabilir

mihriii

her kedi boyunluk taktırmayabiliyor benimki çıkartmıştı hep kendini ordan oraya vurmuştu sonra giydirdiklerimizi de çıkarttı bizim veterinerimiz muz çorap önermişti 4 ayağını keserek giydirebilirsiniz isterseniz hem yakalık daha çok stres yapabilir

1622yl

Bizim veterinerimiz yara bölgesini bandajla sarmıştı. Ameliyattan 1 hafta sonra bandajı çıkardı. Ama yinede yakalık takmamızı veya internette ya da bazı veteriner kliniklerinde satılan ameliyat sonrası kedi elbiselerinden almamızı söyledi. Açıkcası kedimin yakalıktan rahatsız olacağını düşündüğüm için ameliyat sonrası giysisi aldım. Belki yakalık alsaydım çok rahatsız olacaktı. Ama hem bandajla hemde elbiseyle bu süreçte herhangibir sorun yaşamadık. Ve kedim bu süreçte rahat etti.