Ameliyat Dikişlerin Isırması

Cakeyta

Merhaba sokakta beslediğim bir kediyi kısırlaştırmıştım bugün 8.günümüz vet hekimimiz yakalığı çıkarabilirsin deyince çıkardım dikişlerin çoğu emildi vücudu tarafından,en yukarıda kalmıştı biraz yakalığı çıkarınca da 2 dk gözümü ayırmaya gelmeden onu koparmaya çalışmış çok küçük bir kırmızılık var kanamamış napabilirim veterinere götürmeme gerek var mı

5 CEVAP

Eğer kanama veya hafif derin olsa dahi sıyrık görmüyorsanız götürmenize gerek yok, elizabethi tekrar takın belli ki yara kaşınıyor.

Ketonmanya

Merhabalar. Genellikle kısırlaştırma operasyonundan 1 hafta sonra yaranın açılma tehlikesi geçiyor. Bu durumda ciddi bir sorun olmayacaktır 8. günde yarasını kaşımasında. Yalnız eğer yarada anormal bir kızarıklık, şişkinlik ya da akıntı görürseniz mutlaka bir veteriner hekimden bilgi almalısınız.

Patili günler dilerim.

Sokaktaki kediyi neden kısırlaştrıyorsunuz ben onu anlamadım sokaktaki hayvanın hayatına neden müdahale ediyorsunuz

Cakeyta

@germanfurkan belli ki bu konularda cahilsin açıklama yapmaya gerek bile duymadan SANANE deyip geçeceğim

Cakeyta

Yakalığını geri taktım, ilaç süreceğim o dikiş de tamamen emildiğinde çıkaracağım yakalığı diğer türlü cesaret edemem bi daha, tesekkur ederim yorum yapanlara