Tekir Kedimin Huyu Değişir Mi?

alynamlke

Yeni kedi aldığımız icin

4 CEVAP

tyguler

Alışır su an alışma sürecinde. Kedi izin vermiyorsa çok dokunmayın birkaç güns sinra izin verecektir. Arada elinizden ödül maması vermeyi deneyin yemezse yere koyun öyle öyle alışır

Buketbayraktar

Eve alışması lazım önce güvende hissetmesi lazım zorla kucağınıza almaya sevmeye çalışmayın kendi haline bırakın kediler çoğunlukla ilk geldikleri evde saklanır 2 3 gün sonra güvende hissedince çıkar mamasını suyunu kabını ulaşabileceği Bi yerde olsun

Renklipati

Huyu tabiki değişir yeni ev onları korkutuyor,saklanır yaklaşmaz bizde yaşadık.. sadece ilgili gözükün suyunu mamasını koyun yumuşak ses tonuyla konuşun hiç zormayın kedi haline bırakın o güven duyunca çıkıp dolaşmak isteyecek ve sizlere sokulmaya başlayacak

alynamlke

Yanlışlıkla gönderdim ama buradan devam edeyim.
Yeni kedi aldığımız icin cok gergin duruyor ve normalde yapmadigi seyler yapiyor. Dokundugumuzda yada kucagimiza aldigimizda sinirleniyor.