Galiba Kedimin Mantarı Bana Bulaştı.

Caremcmrt

Yavru kedimde mantar vardi tam onunki düzeldi derken bana gecti galiba emin değilim. Ne yapmalıyım?

4 CEVAP

EsmaKaram

ınsanın grıbı kedıye bulasıyor ama hayvanın hıcbır hastalıgı ınsana bulasmaz

Yanlış bilgi lütfen bu kadar kesin konuşmayın araştırmadan ve bilmeden. Toksoplazma, kisthidatik, mantar, bazı parazitler, kuduz ve çok nadir olarak tetanos bunlar ev hayvanlarından insanlara bulaşan hastalıklardan sadece bir kaçı.

Kedinizin bulundugu ortamı sık sık temizleyin direk temastan kaçının. Teşhis ve tedavi için en yakın zamanda doktora gidin.
Kedinizin tedavisi için veterinizden bilgi alın.

Şimdilik sirke surebilirsiniz pamukla o bölgeye. Emin olana kadar kaşımayın dokunmayın. Eger mantar ise kediye ve o noktaya her dokunduktan sonra elinizi iyice yıkayın.