Kedilerde Yalancı Gebelik

Irms

Kedisi yalancı gebelik geçiren var mı varsa neler yaşadı tedavi uygulandı mı

11 CEVAP

betulbatar

Köpeğimde yaşadım ama asıl söylemek istediğim geçtiğinde bir an önce kısırlaştırın. Muhtemelen bir şey yapmaya gerek kalmadan bir süre sonra geçecektir ama maalesef bu durum hem kedilerde, hem köpeklerde meme tümörüne zemin hazırlayan bir süreçmiş. Sadece duygusal olarak kötü etkilendiğini düşünmüştüm, meğer fiziki olarak da çok zararlıymış. Ben baya geç kaldım artık önleme konusunda kısırlaştırmanın çok etkili olmadığı bir evrede ama siz geç kalmayın, ne kadar erken o kadar iyi. Çok geçmiş olsun.

Irms

Teşekkürler ama kedim kısır... kısırlaştırmadan önce kısır erkek kedimle çiftleşti bu yüzden olduğunu düşünüyoruz. Kısır kedilerde de nadiren olsa da oluyormuş. Sizin köpeğinize bir tedavi uygulandı mı ve süt birikti mi

betulbatar

Aaa çok ilginç, hiç böyle bir şey duymamıştım. Süt birikti biraz evet ama veteriner herhangi bir tedavi uygulamadı. Dokunmamamı söyledi sadece. Birkaç hafta içinde de düzeldi ama siz mutlaka veterinere sorun bu durumda.

Superisi814

Merhaba,
Arkadasim kisir köpeginde yaşadi, ve meme tümörune ve ağir ameliyatlara kadar gitti iş.Hatta kopegi yavrulari oldugunu bile zannetmişti.Ilk hekim sizin ki gibi bir tepki vermisti.Yerinizde olsam baska bir veteriner hekime daha basvururdum cok geç olmadan..

pongul

Veda vet cytostat yalancı gebeliğe iyi gelen bir takviye veterinerinize getirttirip kedinize verebilirsiniz.

http://www.vedavet.com/urun_detay.php?id=13

_zeynep07

Merhabalar,benim kedimde kısır fakat yalancı gebelik geçiriyormuş,veteriner herhangi bir tedavi uygulamadı,buzu beze sarıp üstüne koyabilirsiniz dedi ama yine de içime sinmedi gibi,sizin süreç nasıl oldu kaç ay da geçti :/

Irms

Sordum tedaviye gerek yok dedi ama içim rahat etmedi. Teşekkürler yardımlarınız için:))

Irms

Anladım teşekkürler başka bir vete daha danışacağım

Irms

Biz de bir tedavi uygulamadık ve kendiliğinden geçti memelerinin şişi de indi

Irms

Çok teşekkürler

_zeynep07

Tamamdır çok sağ olun :)