Yavru Kedim İshal Ve Ara Sıra Kedimden Koku Geliyor

sedaclk93

2 aylık kedimin ishalini geçiremedik, 10 gündür bizde ama veterinerin dediklerini uyguladım geçmedi. bir de kedimin poposu temiz olmasına rağmen ara sıra kediden tuvalet kokusu geliyor. koku geliyor ve geri geçiyor.

8 CEVAP

milommm

İlaçtan haptan falan önce mama değiştirin maması bayat bozulmuş olabilir, ısrarla aynı mamayı verip kedinin sağlığını daha da bozabilirsiniz,
ayrıca o kadar çok ilaç kullanırsanız onların da yan etkisi ve kedinin sağlığı daha da bozabilir, önce bi yemiş olduğu mamayı kesip başka bir mama ile devam edin.

starthebudgie

Mamadı nedir acaba?

starthebudgie

Ayrıca veteriner tedaviyi ne zamandır verdi acaba

sedaclk93

benim ilk kedim. veterinerden aldık. mamayı da veteriner vermişti bunu kullanıyor diye açıkta olan kutu ve marka sormadım unuttum. veteriner enterogermina kullanın dedi 4-5gündür kullanıyorum. biraz düzeliyor gibi oluyor sonra yine ishal.

mihriii

gaz çıkartıyor gelen koku gazmış benimkinde de oluyordu küçükken anlam veremiyordum

starthebudgie

Mama bayat falanda olabilir.Benim kardeşim ishali proplanın fortiflora probiyotik ile geçirmişti.

pongul

Veterinerden caniverm tablet 750 mg olandan alıp yutturun, pytantel pomade içerir. Geniş spektrumlu en etkili iç parazit hapıdır.
İshali çok büyük ihtimalle iyileşecektir (çıplak gözle görülür parazit olmasa da).

tyguler

Gelen koku gaz çıkarıyor olabilir.
Mama bayatlamış olabilir.
İç parazit hapı falan öyle kafaya göre verilmez. İç dış parazit aşıları tamsa parazit değildir. Veterinere sorarsinız bunu.
Mamanın markasını oğrenin. Iyi bir mamaysa tazesini alıp devam edebilirsiniz, ama yine aynı sıkıntılar varsa mamayi degistirmelisiniz. İçeriği iyi bir mama değilse mamanızı değiştirin.