Ön Dişi Çıkacak Gibi

ayselsckn

1.5 yaşındaki erkek kedimin ön dişinin biri çıkacak şekilde duruyor. Hiçbir sorun yok yeme içmesinde ancak neden dişi bu sekilde? Boyle bir durum yaşayan var mi?

3 CEVAP

DTDamla

  1. Fotograftan anladigim kadariyla dis etinde bir problem var sanirim. Apse gibi görünüyor, veteriner degilim tabiki yanlış yorumluyor olabilirim. Her türlü bir veterinere gidip göstermeniz gerekir ilerlerse enfeksiyon vs diş kaybına yol açabilir. Gecmis olsun :)

durum 1. evre gingivitise benziyor, yinede veterinere gösterin ve lütfen tedavi önerirse amoksisilin + klavulanik asit tedavisi önerin, en etkili yöntem 3 gün içinde sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

pongul

Amoksisilin, klavulanik tedavisiyle birlikte diş etine gliserin iode damlatın antiseptik olarak rahatlatacaktır, veterineriniz eczaneye hazırlatabilir.