Bonacibo Yanıt

alverangina

Merhaba merhana

19 CEVAP

Bonacibonun aafco ve fediaf standartlarına uygun olduğunu düşünmüyorum bundan ziyade ham kül oranı çok yüksek fmis dr.sacchide de kullanılıyor zaten içerik olarak mystic in kopyası, bonacibodan micho ve bonacibo kitten numunesini aldım denedim yani 200gram için kullanım sorunu elbette olmaz ama o kadar aşırı yağı var ki zaten mamanın tipinden garip olduğunu anlıyorsunuz, sokak kedilerine bonnie kullanıyorum mi**osta indirime girdiğinde almaktayım ve neredeyse 1 aydır bonnie yi kullanıyorum tahıl içeriği yüksek ama yiyen kedileri görseniz tüy dökümleri azaldı gözleri ışıl ışıl sonuna kadar savunmuyorum ama en azından üretici tarafından şişirilmiş bir mama değil fakat bonacibonun bu denli şişirilmesini aklım almıyor sitesine girip makaleleri okuyunca nd/acana/orijen/rosera gibi dünya markaları ile kıyaslanıyor hatta onlar kötü biz daha iyiyiz gibi bir algı oluşturuyor. Ben uzak durulması gereken bir mama olduğunu düşünmekteyim

tyguler

@startbudgie teşekkür ederim.
Ama şunu anlayamadım insanlar kedisi su içmiyorsa mamaya bağlamaz ki su içmiyordu der. Ve yani az su içen kedi orijen de kullanıyor, nd de acana da felicia da. Ve bu mamalarda böbrek sorunu vs çok az rastladım.
Yani bunu su içmeye baģlamaları bana doğru gelmedi. Yani o zaman her mamaya öyle bobrek sıkı tısı oluyor derlerdi.

Palyaco

Yerli mamaların içeriği daha iyi mama yapmaları lazım neden ital mamaya para verelim ama maalesef orjin kalitesinde mama yapamıyoruz bence zor deyil yapilabilir tabi ön yargıyı kaldiricaz

tyguler

@starthedbudgie fmis sistemini bi tek mystick mama kullanıyor. Madem o kadar iyi bi şey neden sadece mystick kullanıyor. Yani bu insanı tereddute dokuyor. Ama mystick denerseniz yorumunuzu da bizle paylaşın lütfen.
Et proteini de sindirilebilirliği kulaylaştırıyormuş bubarada

Felicia nin da kedi mamalarini te mız mama üretiyor diye okudum doğru mu acaba o zaman boniciboyla farkı yok

Superisi814

Merhaba,Bazi mamalar whiskas gibi midede şişkinlik yapiyor.Kedi evet iştahla yiyor icindeki aromalardan dolayi ama bu sağlikli olduğunun ispati maalesef değil.Zaten bağimlilik yaptiğindan ve koku icerikli aromalardan dolayi mide şişmiş oluyor.Üzerine kedi bir miktar su da içse , midede fazlasiyla şişen mamayi hazim icin su yeterli olmuyor.Vucut ise hazmedebilmek icin böbreklerden fazlaca su çekmeye çalisiyor .Her mama şişer midede ama olaganin ustu sisen whiskas vb.çop mamalar kedilerin dolayisla hazim esnasinda böbregini cok yorduğu gibi, tüm suyun sadece bu yönde kullanilmasina sebep oluyor.- Bu bilgiyi bana veteriner hekim böbrek çokmesi yaşayan kedimde tahtaya cizerek anlatmişti.Yalniz bu aciklama bonacibo icin degildi.Whiskas icindi.Altini önemle cizerim.
Belki faydali olmustur aciklama.

starthebudgie

Mystic mamada kullanıla fmis etin sindirelebilirliğini %99a çıkarıyormuş.Ama diğer maddeler nasıl bilmiyorum.Acaba et unu kullanılan mamalarla ilgili bir sorun olabilir mi?Felicia mamada bu tarz şikayetler yok ama daha 3 yıllık civarı bir mama.Tam emin değilim aslında.

Bu sistemde etler soğuk zincir kırılmayacak şekilde fabrikaya gelir. Taze et hiçbir katkı maddesi kullanılmadan moleküllerine ayrılarak kendi formatında homojen bir sıvı kıvamına getirilir, daha sonra bu taze et ekstrüderde gıda hamur halindeyken ekstrüder içerisine püskürtülür. Gıdanın içinde ve dışında homojen olarak dağılır.

Bu sistem sayesinde taze etin sindirilebilirlik oranı% 99'a kadar yükselir. Taze etin tadı yiyecek parçalarının içinde ve dışında homojen bir şekilde dağıtılır. Evcil hayvan dostlarımızın ilgisini çeken taze et kokusu yemeğin içini ve dışını sarar.

starthebudgie

OptimaNovada kullanıyor.Belkide ilerede fmisi ilk kullanan mama olarak tarihe falan geçeriz ;D

Felicia marka farkındayım zaten ama üretici firma te mız mamaymis yani kendi üretmiyor. köpek mamalarini da başka firma uretiyormus. Fason yaptırıyor anlatabildim mi

alverangina

Merhaba,

Tüm mamalarımız dünya çapında mama üreticilerinin referans aldığı aafco ve fediaf standartları doğrultusunda titizlikle hazırlanan rasyonlar ile üretilmektedir. Mineral madde miktarları hassasiyetle dengelenmekte ve sağlıklı bir üriner sistemle, sağlıklı bir şekilde beslenmeleri sağlanmaktadır. Üretim sürecinde kullanılan tüm hammaddelerimiz fabrikaya kabul sürecinde akredite laboratuvarlarda, kendi laboratuvarımızda, üretim süreci boyunca detaylı tüm analizlerden geçirilmekte ve üretim süreci sonunda son ürünle ilgili yapılan analizlerin rasyona uygunluğu kontrol edilerek ürün paketlenmeye gönderilmektedir. Standartlar dışında piyasada dile getirildiği gibi ekstra tuz tatlandırıcı kullanımı yapılmamaktadır.

Biz insanlarda olduğu gibi kedilerde de fizyolojik yapı, su içme alışkanlığı, kısırlaştırılmış olması, tuvalete çıkış sıklığı gibi durumlar sonucunda maalesef ki vücut fonksiyonlarının devamlılığı için ihtiyaç olan mineral maddeler idrar yolunda çökelebilmekte idrar yolunda kristal ve taş oluşumuna neden olabilmektedir. Özellikle kısırlaştırılmış erkek kedilerde ( kediniz erkek ve kısırlaştırılmı kedimi bilemiyorum ancak) kısırlaştırılma operasyonu sonrası üriner sistemin yapısı nedeni ile sıkça anatomik yapıdaki s veren kıvrımda idrar göllenmesi yaşanmakta ve idrar içinde mineral madde çökelerek kristal-taş şekillenebilmektedir. Kedinizin sakat olması nedeni ile hareket yeteneğinin kısıtlanmış olması vücut fonksiyonunun değişine ve yukarıda da anlatılmış olduğu gibi vücutta var olan minerallerin gerek su alımının azalması gerekse de idrar çıkışının engellenmesi nedeni ile idrar yollarında birikmesi ve mineral madde çökelmesi neden olabilmektedir.

Mamalarımızın tümü üriner sistem sağlığı açısından hassasiyetle dengelenmektedir.

Petshopların ve bazı veteriner hekimlerin yapmış olduğu bu yorumlar etik kurallar dışı olmakla beraber tamamen mama satışından para kazanabilmek adına yapılmakta ve sizleri kar marjı olan mama markalarına yönlendirmek amaçlı yapılmaktadır. 2009 yılından itibaren üretimi yaptığımız kedi-köpek mamalarımızın satışlarını internet sitemiz üzerinden son tüketici, petshop,veteriner hekim ayrımı yapılmadan herkese aynı fiyat üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Bu şekilde bir satış prosedürü izlenmesi nedeni ile mamalarımızın satışından kar edemeyecek olanlar maalesef ki gerçekler yerine sizleri farklı bir mamaya yönlendirmek için bu gibi söylemleri yaymakta ve sizlerin aklını karıştırmaktadır. Rayonlarımızı hazırlayan beslenme uzmanımız, ürün geliştirme uzmanlarımız , kalite kotrol birimimiz sizler için çalışmalarını sürdürmekte ve en küçük bir sapma yaşanmadan aynı kalitede mamaların üretimini yaparak kedi-köpeklerin sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlamaktadır.

Bu şekilde yorum yapanlardan ürünlerimizin ile ilgili tüm analizleri yapabileceğini, olası bir sağlık sorununun kaynağının mama olduğunu düşündüğünde kaşe imzalı bir rapor ile yaptığı tetkileri vermesi gerektiğiniz belirtmeniz yeterli olacaktır.

Değerli yönetim kurulu başkanımızın söylediği gibi ;

MAMA ALIRKEN;

DOSTUNUZDAN BAŞKASINI DİNLEMEYİNİZ!

Çünkü onlar; kaliteyi, tazeliği ve lezzeti size herkesten daha iyi anlatacaklardır.

Bu vesile ile velinimetimiz müşterilerimizin sayın sahiplerine şunu iletmek isteriz;

Biz mamalarımızı vazgeçilmez dostlarımız MÜŞTERİLERİMİZE yapıyoruz. Biz vicdanen huzur içindeyiz, yerimiz yurdumuz Türkiye'de. Her zaman hesap vermeye, yaptıklarımızı göstermeye hazırız. Müşterilerimizin sahiplerinin de huzur içinde olmalarını ve zaman zaman internet ortamında haksız ve kötü niyetli kişilerce yapılan değerlendirmelere itibar etmemelerini ve gereken cevabı vermelerini temenni ederiz.

Saygılarımızla,

Yağmur Sarılı

tyguler

Merhabalar, bonacibo mamaları uzun süre kullanan çogu kişi böbrek yetmezliği, kristal oldu falan diyor bunun nedeni ne olabilir

starthebudgie

Yazıdaki şu kısımda bahsetmiş ordan

Biz insanlarda olduğu gibi kedilerde de fizyolojik yapı, su içme alışkanlığı, kısırlaştırılmış olması, tuvalete çıkış sıklığı gibi durumlar sonucunda maalesef ki vücut fonksiyonlarının devamlılığı için ihtiyaç olan mineral maddeler idrar yolunda çökelebilmekte idrar yolunda kristal ve taş oluşumuna neden olabilmektedir. Özellikle kısırlaştırılmış erkek kedilerde ( kediniz erkek ve kısırlaştırılmı kedimi bilemiyorum ancak) kısırlaştırılma operasyonu sonrası üriner sistemin yapısı nedeni ile sıkça anatomik yapıdaki s veren kıvrımda idrar göllenmesi yaşanmakta ve idrar içinde mineral madde çökelerek kristal-taş şekillenebilmektedir. Kedinizin sakat olması nedeni ile hareket yeteneğinin kısıtlanmış olması vücut fonksiyonunun değişine ve yukarıda da anlatılmış olduğu gibi vücutta var olan minerallerin gerek su alımının azalması gerekse de idrar çıkışının engellenmesi nedeni ile idrar yollarında birikmesi ve mineral madde çökelmesi neden olabilmektedir.

Mamaya değil kedinin su içmesi vs ye bağlamışlar

starthebudgie

Aslında liderpetfood mamalarında fena değil.İçerik bakımından tahıl fazla olsa bile vitamin eklemeleri üst düzey.Reflex mama belki kullanılabilir ama dediğim gibi içinde fazla tahıl var.

@Ebrugurlaracayir hayır felicia başlı başına bir markadır zaten türkiye de ki dağıtıcı kolu izmirde değil istanbul/güneşlide dir, bonacibo türk menşeili izmirden çıkma bir mamadır.

starthebudgie

Bazı mamalar çok yağlı oluyor.Bonacibo mama numune denediğimde peçeteye koymuştum ve baya yağ lekeleri gelmişti.Mystic mama denemediğim için yağ konusunu bilemiyorum tabi.Felicia mamada hafif yağlı gözüküyordu bonacibo kadar olmasada.Şimdide aklım reflexd kaydı ama uzun vadede bu kadar tahıl pek olma gibi.Mystic siteyi düzelttiği zaman bir numune alabilirsem iyi olacak ama