Tavuk Ciğeri Zararlı Mı?

Pufininelifi

Merhaba
Kedimin kilo alması için ekstradan haşlanmış et, tavuk, balık ve tavuk ciğeri vermek istiyorum. Ara sıra versem bir şey olur mu?

6 CEVAP

Hayır faydalı aksine

aigenc

Tavuk ciğeri yerine tavuk kalbi tercih edebilirsin. Kedilerin göz ve kalp sağlığı için çok önemli olan taurinden bol miktarda içeriyor. Zararlı değil, tabii sürekli vermemek lazım. Haftada bir tam öğün olarak veya haftada iki kere yarım öğün olarak verebilirsin.

İyi akşamlar :)

Pufininelifi

@aigenc Tavsiyenizi uygulayacağım. Teşekkür ederim

mihriii

Bolca a vitamini içerdiğinden ve a vitaminin fazlası vücuttan atılmayıp depolandığından dolayı fazlası zararlı ama yukarda dendiği gibi haftada bir falan verebilirsiniz

Pufininelifi

@mihriii Peki teşekkür ederim.

Pufininelifi

@susamlisimit Birkaç yerde sadece tadımlık verilmeli fazlası zarar diye okudum. O yüzden sormak istedim. Cevapladığınız için sağ olun.