Kedimin Yemek Aliskanligi

burcumtlr

Herkese merhabalar. Kedim neredeyse 2 aylik oldu. Hala kuru mama yemiyor. Surekli yas mama veya olursa haslanmis yumurta yiyor. Fakat bi yerde yas mamanin surekli kullaniminin kedide bir takim zararlara yol acabilecegini okumustum. Kedimi kuru mamaya nasil alistiririm?

NOT: İSLATİP DENEDİM AMA KURU MAMADAN NEFRET EDİYOR. (HER NASİL OLURSA OLSUN)

6 CEVAP

Denizzzzzz

Yaşmama ile karıştırın kuru mamayı

ygzkptn

Kuru mama ile yaş mamayı karıştırın.sevmediyse mama markasını değiştirin

kediler

Kuru mamanın üzerine yaş mamanın suyundan koyun. Yaş mamanın kokusunu alır ve kuru mamayı yer. Kuru mamayı da ıslatın ama yumuşak olsun belki anlamaz :)) Bizimkinde işe yaramıştı.

ygzkptn

Yaş ile kuru mamayı karıştırın ve çok küçük su koyun

yasement

Ilık tavuk suyu ile ıslatmayı deneyin. Ama yemediğini atın ıslak beklemesin bakteri ürer.

burcumtlr

Bana misin demiyor. Kuru mamayi gordugu anda donuyor hemen.