Kedim Diş Çıkarıyor

meminkoroglu

Eline ne geçerse ısırıyor benim elimi paramparça etti gidip başka birşey ısırmıyor sadece benim elimi ısırıyor normalde hiç ısıtan bir kedi değil ne yapabilirim ?

3 CEVAP

ursaminor

wiggle worm öneriyorlar
dondurulabilir kedi diş kaşıma oyuncakları genel olarak iyi geliyor. Soğuk olduğundan diş etlerini de sakinleştiriyor. Biraz ateş yapıyor çünkü bu diş belası.
Yalnızca kuru mama veriyorsanız, bir tatlı kaşığı ılık suyla yumuşatmanızı da öneririm. Kıyamam :) dişsizken ve dişler minicikken komik oluyorlar bol bol izleyin :D
Bu dönemde ağızları da biraz kokabiliyor; panik yapmayın.

Isırmaya başladığı anda yüksek sesle hayır diyerek burnuna yavaşça vurun (Uyarı amaçlı bir dokunmak sadece). Bundan hemen sonra küçük bir peluş oyuncağı ağzına verin.
Bunu her yaptığınızda bir süre sonra bu alışkanlığından vazgecicektir.

meminkoroglu

zaten bu hayır! alışkanlığı edindi onda bir sorun yok ama yinede dişlerin kaşındığı için sürekli bir kemirme ihtiyacı duyuyor oyun oynama değil ihtiyaçtan yapıyor bu belli fakat başka birşeye alıştıramadım