İç Dış Parazit Sonrası Kusma/ Acil

Milovat

Kedime dün ic dış parazit uygulandi ben de bugun onu da alip babaannemin yanina geldim. Cunku hasta kendisi ve bir kac hafta burada kalmam gerekiyor. Kedimin ic dis parazitten once bir seyi yoktu. Bugun kusmaya başladı köpük seklinde. İki kez kustu, istahi mukemmel kedim yemeyi reddetti ben de yas mama ile kuru mamasini karistirip verdim zorla yedi. Su an tasradayim ve babamin beni alması veterinere gitmemiz iki gün sürebilir. Cok korkuyorum bunu yasayan var mi? Veterineri aradik, hal hareketlerini gozlemleyin daha fazla kusarsa getirin dedi. :((

5 CEVAP

Azra218

iç parazit sonrası kusabilir parazit attığı için ishal de olur ishalinden parazit görebilirsiniz korkmayın :)

aigenc

Korkmanıza gerek yok, parazit kusuyor. İyice temizleyin ve elinizi dezenfekte edin. Eğer yemek yemiyorsa çok zorlamayın tekrar kusabilir. Suyunu taze tutun. İçmesi önemli. Eğer içmezse musluktan su akarken yanına götürün çünkü kediler akan suyu içmeyi sever. Eğer içmezse parmağını suya batırın ve ağzına sürün, yalayacaktır. Bunu 15-20 kere yapın en azından biraz su içmiş olur. İshal olabilir veya biraz halsiz olabilir. Sabırlı olun ve ona sevgi verin :)

İyi günler.

ฅ^•ﻌ•^ฅ

Azra218

BİZDE YAŞADIK :(

aigenc

Ve yaş mama ağırlıklı vermeniz daha iyi olur bugünlük

Milovat

Atlattık o aksam veterine gittik, teşekkür ederiz cevabiniz icin :D