Kedim Kuru Mamadan Sonra Neden Hıçkırıyor?

Starsailor

6 aylık kedim kuru mama yedikten sonra hıçkırıyor, purina friskies kullanıyorduk son 1 aydır royal canin yiyor fakat hıçkırığı devam ediyor, yoğurt ve arada laktozsuz süt veriyorum ama daha iyi bir önerisi olan varmı?

5 CEVAP

Firuzecik

Bazen dişi kedim de hızlı hızlı yaş mama yediğinde hıçkırıyor. Ben midesi büyüyor diyip seviniyorum :)) hızlı yediği için olabilir, yerken istemsiz hava yuttuğu için ve ya bi anda çok yediği için olabilir.

Benimki de hıçkırıyor son bir haftadır neden olduğunu anlamadım. Hızlı yediğidendir diyorum ama. Çözerseniz nedenini yazar mısınız tekrar buraya

Ahmetemind

Ben de ************ yenmesi sonucu hıçkırma oluyor diye biliyorum. Çözüm olarak yavaş besleme mama kaplarından alabilirsiniz. Kedinizin daha yavaş yemek yemesini sağlıyor

Ahmetemind

yıldızlı yerde h-ız-lı ye-m-ek yazıyor, neden sansürlendi anlamadım

Starsailor

Evet önünden kaçırcaklarmış gibi hızlı yiyor fırlama:) veteriner de aynı şeyi söyledi, kısa bir süre sonra hemen kesiliyor