Taste Of The Wild Kullanan Var Mı?

ursaminor

Şimdi bu lanet olası Royal Canin kitten'dan kurtulma çabalarımız dahilinde (bulaştığımız güne lanet olsun o ayrı) kuru mama seçiyoruz.
Acana balıklıyı sevmediğinden yanında karıştırıp vermek için çok sevdiğim bir arkadaşım tavsiye edince (hatta alıp getirince diyelim) verdik. Bu da sen bayıl, sanki ben odaya kapatmışım da 3 gün aç kalmış gibi homkur homkur sesler çıkararak ye... Miyk miyk diye keyif sesleri çıkarıyor ya serserii...
Neyse dedim 400 gram dedim biter dedim ve bitti ama sonra ne oldu? Acanayı yemeyince bu içimde uyanan analık duygusu mudur nedir gece içses kılığında gelip vicdanı kemire kemire sabaha karşı 4'te royal canin kitten siparişi verdirdi bana. Ama sağduyuyu bırakmadım evet 400gr sipariş ettim yine. Ama uykunun sersemliği de insanın sersemliği oluyor. 400gr+400gr hediyeli geldi mi paket. Haydiii Fıstık dans filan ediyor böyle. Annee anneee anneciğimmm diye şarkı söylüyor :P
Neyse neyse çene yine düştü.
Konu buradan başlıyor:

Bu taste of wild Amerikanın en iyi mamalarından biri diye yazılıyor tüm sitelerde. Forumlarda vs. hep orijen ve acananın da önünde yer alıyor. "6 yıldızlı on numero bir kuru mama" diyollaaaa... (Üretimi sadece ABD'de bu arada)
Hiç kullanan var mı acaba?
Bir iki sitede satılıyor burada... 2kg - 76,50TL fiyatı da iyi gibi duruyor.
Bir gaza bakar işim- gerisini benim vicdanım meşrulaştırıp halleder zaten :P

21 CEVAP

ursaminor

Evet, sonunda taste of wild geyik etli ve somon balıklı olanı aldık denedik.
Peki ne gördük? Şunu gördük ki, içerik aslında genel olarak tavuk ağırlıklı. Aroması yalnızca geyik eti ve somon balığı.
Peki bu durumda ne oldu? Acana ile zar zor geçirdiğimiz kaşıntı iki günde geri geldi :(
Tavuk alerjisi olan kediniz varsa, TOW kullanmayınız efem.
Bilgilendireyim dedim.

ursaminor

Kaşıntı öyle normal bir kaşıntı olmuyor kedilikizzz
Çenesindeki, kulaklarının arkasındaki, boynundaki tüyleri öbek öbek yolarak kaşınıyor. Arka pati tırnaklarından bir avuç tüy topladığımı bilirim :(
Ayrıca tüyler genel olarak çok dökülüyor.
Ve bonusu da kız mamayı yemekten kaçınıyor. En son 10gr kuru mamaya kadar düşürdü kendi kendine... Ki bu rc kittenla karışık hali :(
Balıklı mama gelmediğinden sadece rc kitten koydum mesela bugün lömçür lömçür yedi.

Asıl ilginç olanı ise tavuklu olduğu iddia edilen bir mamanın tavuk alerjisi olan kediye dokunmaması :D
Düşün artık ne varsa bunun içinde ahahhaha

-Bu arada bu durum yaş mamalarda da geçerli. Hillsin tavuklu yaş mamasını yedi bir süre kitten olanı da kedi krize giriyormuş haberim yok. Gün boyu bir orijen kitten bir hills kitten. :( - Allaabenikaretmesin yaa...

ursaminor

:D
Sonuç hüsran oldu.
Fıstığın tavuk alerjisi var. Taste of Wild somonlu ve geyikli seçmeme rağmen içeriği tamamen tavuk üzerine kuruluymuş. Ve tahılsız olması da ekstra ağır geldiği için kaşıntı manyağına dönüştü bebe. Biz de 100 gr bile kullanmadan hibe ettik hamile bir kediciğe bütün paketi. Ona dokunmadı mis gibi yedi :)

patili

bir de acana'yı her kedi severek yemiyor. mesela benim kızım sadece pasifica olanını severek yiyor. şuan grasslands var elimde. mecburen yiyor ve çok az tüketiyor. ranchlands ını da sevmedi. kediniz kaç aylık bilmiyorm ama eğer 7 aydan büyükse yetişkin kedi maması verebilirsiniz. britcare coco mesela. lezzet düşkünü seçici kediler için çok uygun bir somonlu mama.

kedilikizzz

Bu arada kedinin alerji olduğunu nerden anlıyoruz ? Kaşıntı dışında ?

batuhantopcu

Veterinere hemen hemen her gittiğimde o yerlere göklere sığdıramadımız tahılsız mamaları yiyen hayvanların ağır tedavi süreçlerine girdiklerini görmekteyim. İşin enteresanı o kötülediğimiz rc hills gibi mamaları yiyen hayvanların daha sağlıklı yaşadığını görüyorum. 3 farklı veterinere gittim basbas bağırıyorlar bu denli yüksek protein ihtiva eden mamaların kullanılmaması gerektiği konusunda. Bilemiyorum inanın ben de rc hills gibi mamalara doğru dönüş yapıyorum.

patili

ben de her ne kadar içeriği ve koruyucudu doğal mamaları desteklesem de kesinlikle kedi sahipleri kendi kedilerinin cinsiyeti, cinsi, yaşı ve sağlık durumuna göre bir karar almalı bu konularda. erkek kediler mesela kısır olsun olmasın bu kadar yüksek proteinler almamalılar. onlar için %30 %32nin üzerine çıkmamalı protein oranı. dişi kediler de yaşlarına ve ırklarına göre dönüşümlü veya karıştırarak (hafif mama ile yüksek proteinli mama) yemeli. erkek yetişkin kısır kedisine kaliteli orijen vereni biliyorum. ezbere gitmemek lazım.

ursaminor

3-3,5 aylıkken geldi eve orijen kitten aldım ilk.
O paket bitti ama çok ağır geldi alerjiyi o başlattı ne yazık ki :(
Sonra vet tavuklu mama almayın, balıklı alın deyince pasifica aldım. Ondan da nefret ediyor işte.
Şimdi 6,5 aylık oldu.

patili

o zaman balıklı yavru kedi maması bulun. güzel içerikli bir mamaysa alın. ama dediğim gibi kittenlarda balıklı yok pek. britcare in mamaları hipoalerjenik ama. o yönden bakabilirsiniz

abb_2004

Taste of the wild i arkadasim kullanıyor ama kediden kediye değişebilir o çok memnun ayrıca uygun da

Anonymus827062

Ne çektin su mamalardan beee sinem abla:D:D:D

hainkostok

ya mevzunun üstünden çok zaman geçmiş ama yazayım belki faydam olur dedim. Taste of the Wild kullanıyorum ben de kedişlerim için. Pahalı bir mama olduğundan ve yüksek protein içerdiğinden proplanla karıştırıyorum ve aşırı memnunum. Oğluşlarım hem büyüme çağında baya bir serpildi TOW sayesinde hem de cidden bağışıklıkları olumlu anlamda ciddi değişiklik gösterdi. Tavuk içerikli mamalar aslından çok tercih edilmediğinden ben de araştırarak almıştım. Alerjili dostu olan arkadaş için yazıyorum. Bahsettiğiniz çeşidi geyik rosto görünmesine rağmen tavuk içeriyor evet. Ama aynı fiyata satılan canyon river çeşidi kesinlikle tavuk ürünü içermiyor. Bilginiz olsun. Umarım işe yarar bu bilgi

Havanese_Siri

İçerik olarak iyi ama diamond firması tarafından üretiliyor

patili

acanadan iyi değil ama iyi bir mama tow da. yavru mamasının balıklısı varsa almaya değer. ama yoksa onun yerine orijen kitten alabilirsiniz.

Havanese_Siri

n&d ve wildfield denediniz mi