Okulum Başladığı Zaman Köpeğim Evde Tek Kalabilir Mi?

Sznyll

Bir köpek sahiplenmek istiyorum. Uzun zamandırnda araştırma yapıyorum. Fakat aklıma takılan sorulardan birini sizlere sormak istedim. Okula gittiğim zamanlar da köpeği evde yalnız bırakmam gerekecek. Evde 8 saat boyunca tek kalması mümkün mü? Sabah okula gitmeden önce, öğlen okuldan gelince ve akşam yürüyüşe çıkarmam yeterli olur mu? Bu konular hakkında genel bir cevap verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

3 CEVAP

Superisi814

Sorunuzun cevabi kopeginizin yasi ile de ilgili.Yavrular mesela daha sık tuvalete gitmek ihtiyacinda olurlar.Sonra siz hangi köpegi alirsaniz alin size alişma sureci önemli , evde yalniz kalmaya ve sizin de okulda olucaginiz zamanlarda tuvaletini tutmmayi öğrenmeye.Bunlarin tumunu ogrenmesi icin vaktiniz cok az ve sorun olur.

ruthiees

küçük köpek cinslerinde bu durum daha kolay olur ama 8 saat fazla

blue_hpood

maalesef küçük bir ırk olsa da 8 saat fazla uzun bir süre. çok geniş bir eviniz varsa olabilir. ama ırk olarak iyi araştırın, biraz daha tembel ve yalnız kalabilecek köpek ırklarına bakın:)