Pro Plan Vs Brit Care

kedilikizzz

Arkadaşlar kısırlaştırılmış kedi maması olarak ben proplan kullanıyorum. Brit Care daha kaliteli diyorsunuz. Neden Brit daha ucuz peki. Marka algısından dolayı mı. ? Brit kısır kedi maması kullanan var mı memnun mu ?

38 CEVAP

yasement

Kısırlaştırılmış kedi mamalarında kalsiyum fosfor magnezyum oranları çok önemli, yüksek olmamalı ama bence brit care'in 0.04 magnezyum değeri de çok düşük. Üriner problemler için reçeteli satılan mamalarda bile 0.07-0.08 oluyor. Ben kafamda oturtamadım brit care missy mamayı. Bir de tahıl değil de karbonhidrat olarak bakıyorum ben. Evet mısırı sindiremiyorlar ama tahılsız mamalardaki patatesi de sindiremiyorlar. Kuru mama kedilere uygun olmayan bir besin.

ygzkptn

O meyveli mamalar ona yararlı ve zaten nd markası meyve zararlıysa niye üretsin ki

Havanese_Siri

meyvenin içeriğindeki vitaminler yararlı, tahıl komple zararlı

ygzkptn

İsterseniz başka mama tercih edin

yasement

Meyve de zararlı şeker içeiyor

Havanese_Siri

yararı da var zararı da çok şekerli bir meyve olmadığı ve miktarı fazla olmadığı sürece problem değil

yasement

Brit de yazan ''hidrolize tavuk proteinleri 8%'' de tavuk ayağı, gagası, tüyü falan bu arada. Et olsa protein yazmazlardı. Proplandaki balık proteini dediği daha masum yani. En fazla öğütülmüş kılçığı, pulu olabilir.

yasement

Miktarı fazla işte bende var nd. 0.5% sadece tatlı portakal. Başka bi sürü meyve de var.

Havanese_Siri

proplan purinanın, ben purinadan hiç hoşlanmıyorum

kedilikizzz

Bende cidden kaliteli olarak nitelendirdiğiniz o markaların içinde sakatat ayak gaga olur diye düşünüyorum direk tavuğu koyup o kdr düşük fiyata satamaz. Brit care için konuştum. Bnm kedim çok haraketli ama nd asla kullanmak istemiyorum acanada da yüksek protein var ve yüksek protein de almaları olumsuzluklara yol açabilirmiş ki. Ben pro plana devam edeceğim yani bir türlü ikna olamıyorum. Çok teşekkürler yorumlarınız için arkadaşlar.

Havanese_Siri

siz bilirsiniz

Brit care*

kedilikizzz

Teşekkürler klavye brüt çare diye çevirmiş koptum :) bn kısırlaştırılmış mamalarını karşılaştırmak istedim.

Bence hata var

Hahahha