Pro Plan Vs Brit Care

kedilikizzz

Arkadaşlar kısırlaştırılmış kedi maması olarak ben proplan kullanıyorum. Brit Care daha kaliteli diyorsunuz. Neden Brit daha ucuz peki. Marka algısından dolayı mı. ? Brit kısır kedi maması kullanan var mı memnun mu ?

38 CEVAP

:Dd

kedilikizzz

Mama değiştirmek zor bir karar ya. 1 yılı geçti hep proplan kullanıyoruz çünkü.

kedilikizzz

Proplan kısırlaştırılmış somonlu içeriği

Somon Eti, Mısır Glüteni, Pirinç, Kümes Hayvanları Ürünleri, Mısır, Maya, Balık Ürünü, Ton Balığı Eti, Sakatat, Selüloz, Buğday Glüteni, Bütün Yumurta, Maya, Karışık Tokoferollerle Korunmuş Hayvansal Yağ, Potasyum Klorür, Kolin Klorür, l-Lizin, DL-Metionin, Sodyum Klorür, Mineraller, Çinko Sülfat, Selenyum, Beta Karoten, Doğal Tokoferolce Zengin Ekstratlar, Orto Fosforik Asit, Vitamin A Takviyesi, Vitamin D3 Takviyesi, Vitamin E Takviyesi, Vitamin C Takviyesi, Tuz

Brit Care Kısırlaştırılmış içeriği

Tavuk 32% (Tavuk eti unu 17%, Kurutulmuş tavuk 15%), pirinç, hidrolize tavuk proteini 8%, tavuk yağı, mısır, kurutulmuş şeker pancarı posası, tavuk ciğeri sosu 4%, somon yağı 1%, sarımsaklı maya, kurutulmuş karahindiba 0,25%, prebiotikler, yukka şidigera, meyve ve şifalı bitkiler( biberiye, karanfil, narenciye, zerdeçal) 55 mg/kg

Şimdi neye göre hangisi ?

kedilikizzz

balık yerine kılçığı kullanıldığını nerden anladınız ya da biliyor sunuz ?

kedilikizzz

Somon eti yazıyor ya :)

kedilikizzz

Mesela bunlarda yüksek tahıl varya hani nd markada da meyve var özelikle meyve var hatta. O da kedilerimiz için gereksiz değil mi ? Normalde kediler protein yer ya hani zaten sizde protein için diğerlerini savunuyorsunu marka en kalitelilerden diyorsunuz meyvenin özellikle öne çıkması ne alaka dedirtiyor bana ? Kedilerimizi kendi doğasına uygun beslemeliyiz diye uğraşıyoruz evet tahıl çok saçma ama meyvede saçma. Sokakta oturup nar yiyen kedi görmedim :) bkz:ND Narlı Portakallı mamaları var.

Havanese_Siri

Yoksa zaten mamanın %100 et olması gerekirdi

kedilikizzz

zararlı olmaması yararlı olması anlamına gelmiyor ama işte.