Kedimin Tüyleri Çok Dökülüyor

2,5 yaşında kısır erkek kedim var. Normal zamanlarda da tüyleri dökülüyordu fakat son birkaç gündür çok arttı bazen kendini kaşıyor ve parça parça tüy çıkıyor yaranmayı sevmiyor. Geçen pazartesi veterinere gittik kulak iltihabı varmış antibiyotik kullanıyoruz onunla ilgili olabilir mi ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim

6 CEVAP

tyguler

Bizimki 8 aylıkken başladı şu an 14 aylık.
8 aylıktan 14 aylığa kadar feci tüy döküyor veterinere sorduk her soruşumda mevsim geçişi diyorlar nasıl mevsimse geçmedi 6 aydır.
Da galiba şu an gerćekten mevsim geçişi ćünkü buradaki cogu kisinin kedisi bu aralar döküyormuş

Taranmalı sevmiyor*

Buketbayraktar

Antibiyotik öyle Bi yan etkiye sebep oluyor olabilir veterinere sorun Bi bence. Parça parça tüy dökülmesi fazla çünkü. Eldiven tipi taraklardan kullandınız mı benim kedim de normal fırçayla yaratmıyor. Oynamaya çalışıyordu taraklar ısırıyordu eldiven olanlar hayat kurtardı

alabalik32

Benim oğlumda 1 yaşında 2 aydır aşırı dökülme var. Diafarm vme multivitamin. Elexsus omega yağ ve mamayı değiştirdim derma plus mamaya başlıyorum bakalım nolacak.

Handelif

Tabi iltihapin da etkisi vardır ama nedeni mevsim geçişi olabilir

Latahzen27

Kediniz strese yada sıkıntıya girmiste olabilir bizdede aynı durum oldu