Mamadan Başka Bir Şey Yemiyorlar

TinaTina

Sokakta baktığım 3 tane kedim var. havalar soğuk olduğu için onları balkona aldık ve önlerinde sürekli mama var çünkü akşamları hem onlar hem de çevredeki diğer kediler gelip yedikleri için fazla fazla bırakıyoruz, sabaha karşı kediler uyanıp bu mamalari yiyorlar ve sabah biz çıkıp mama verdiğimizde aç olmuyorlar yani yemiyorlar, bizde sonra yerler diye mama bırakıyoruz yani her an mamalari hazır ve özellikle balkona aldıktan sonra mamaya çok alıştılar. Bazen evden yemek çıkıyor (yenilebilir halde) onları veriyorum yemiyorlar, az önce tekrar mama sipariş ettim ve babam onlara evden çıkan yemekleri de yedir, sürekli mama alıyorsun dedi. Aslında haklı da bir yandan ama yemiyorlar ışte bende mecbur mama veriyorum. Onları mama dışındaki yemeklere nasıl alistirabilirim, ne yapmam gerek? (Verdiğim mamanin markası enjoy, 4-5 aydır onu kullanıyoruz halâ sıkılmadan büyük bir iştahla yiyorlar)

6 CEVAP

deniznergis

ev yemegi kediler için zararlı olabilir sogan sarımsak salça hele hele mantar ,kedilerin yememesi gereken bazı besinler vardır bunlara dikkat ederseniz sorun olmaz .

TinaTina

minky aynen kesinlikle haklısın ama evdekilere durumu anlatamıyorum. Kedileri çok araştırdım çok şey biliyorum, bende bunları yemeyeceklerini biliyorum ama ailem onları da ver diye zorluyor ben de gidip gizliden köpeklere veriyorum (:

minky

Ne yemiyorlar mesela

TinaTina

Yemek vereceğim zaman bütün soganlari tek tek ayikliyorum mesela, dikkat ediyorum ama yamiyorlar ışte :/

TinaTina

Mesela çorba yemiyorlar hele ki mercimek corbasini. Sonra pirinç bulgur, patates, yemeğin suyu oluyor onu veriyorum biraz içip bırakıyorlar. Böyle ışte

minky

Bu yemekleri neden yesinler ki.Zararlı bunlar.Hem damak tatlarına uygun bile değil