Dişi Kedi Kısır Ameliyatı Kac Gunde İyileşir

syuhel

Bir kedi sahiplenecegiz , bugun kısırlaştırılmış . Pazartesi veterinerden sahibi alacak bi 1 hafta falan onda kalacak iyilesme süreci .
Biz onsan onra alacağız.
Ama ondan sornasi icin cok endiseleyim . Stres oldum . Dikişleri ne zaman geçer . Kendisi mi düşüyor veteriner mi alıyor .
Ya hir sorun olursa . Bu donemde onu sevemez miyim ?
Nedense cok stres oldum . Biri yardimci olabilir mi ?

10 CEVAP

mihriii

sevebilirsiniz tabii ki genelde dikişleri bir hafta veya 10 gün sonra alıyorlar ama estetik dikiş falan da olabilir dikişi aldırmaya gerek kalmaz yani

mihriii

kendi düşenler de var galiba bizimki dikişini sökmüştü ilk gün veteriner birkaç gün sonra çıkartsaydı problem olmazdı demişti kendi de çıkartabilir size gelene kadar yani

syuhel

@mihriii cok stesslendim bu yüzden . Ya mikrop kaparsa ya bir şey olursa diye beynimde donup duruyor

melis1881

Merhaba ,dikişleri vet hekimi alıyor ve iyileşme 1 hafta en fazla 9 gün oluyor . Evet hassas oluyorlar elizabeth şapkası da isteğe bağlı takılıyor mesela ben istemiştim ,zaten fiziksel olarak kısıtlanıyor. Halsiz oluyorlar . Vet hekiminde 1 en fazla 2 gün duruyor, her hangi bir aksilik çıkmazsa (altına fln kaçırma oluyor).size geldiğinde dikişleri alınmış halde geleceği için daha iyi olur ama yine de kucağa alma koşuşturma olmamalı(gerçi durmuyorlar).Zaten geldiğinde göreceksiniz karnında yaralar olacak orası ameliyat sırasında tıraş edildiği için gözüküyor . Umarım bir aksilik çıkmaz sağlıklı bir şekilde gelir kuzucuk:)

mihriii

1 haftaya kapanır zaten dikişi büyük ihtimal ya endişelenmeyin

syuhel

@melis1881 ah umarım . Kedi baktım ama benim kedim canavar gibiydi . Şimdi gelevek olan kedi ameliyatli olunca stres oldum ister istemez . Yanlış bir şey olacak veya yapacağım diye .
Tamamiyle ne zaman iyilediyorlar ? Kucağımıza alip kosup oynamaya ne zaman başlar tam ?

mihriii

1 haftaya illa ki hareketlenir ya bizimki 2. gün oyun oynuyordu baya gaz anesteziydi ama katı anesteziyle de 1 hafta hareketsiz kalacağını düşünmüyorum bir sorun olmazsa ama gelince alışma sürecinde hemen koşup oynamaya başlamayabilir

mihriii

gerçi kediden kediye değişebilir ya bünyesine bağlı biraz da

_zeynep07

Stres olmanıza gerek yok :) 2.günde kendine geliyor ve yine yaramazlıklara devam ediyor :D
Dikişler ise on gün sonra veteriner tarafından alınıyor.

melis1881

@syuhel bünyeye göre değişir ama bizim cadaloz 3-4 gün arası iyileşti diyebilirim yani koşuşturmaya başladı estetik dikişler ise 1 hafta sonra çıktı