Diş Temizliği Ve Anestezi

Merhaba herkese.

Kedimin dişlerinde tartar ve enfeksiyon var. Tedavisini yaptıracağım birkaç gün içerisinde fakat anesteziden korkuyorum. Bildiğiniz üzere her zaman risk var. Görüştüğüm klinikte gaz anestezi yokmuş ama bildiğim kadarıyla daha sağlıklı gaz anestezi. Bu işlemi yaptıran var mı? Öncesinde tüm testler ve tetkikleri de yapılacak. Genel bir check-up talep ettim zaten. Ama insan yine de korkuyor

4 CEVAP

Buketbayraktar

Bu işlem olmasa da kısırlaştırma için anestezi alıyor kediler öncesinde testler yapılacaksa kedinizin kaldıramam durumu olursa belli oluyor zaten telaşlanmayın:)

Kartanesiiii

Kesinlikle gaz anestezi. Kedim gaz anesteziden neredeyse hiç etkilenmedi. Kısırlaştırma ameliyatından sonra ne yamuk yürüme ne de yeme içmede azalma, tuvaletini yapmama gibi bir durum olmadı. Genel anastezinin vücuttan atılması daha uzun sürüyor . Kedi daha geç kendine geliyor. Daha geç normal fonksiyonlarına dönüyor

Peki gaz anestezi ve normal anestezi konusunda düşünceleriniz nelerdir?

teşekkürler yanıtınız içn