Yeni Doğmuş Kedi

Betuoztrk

Arkadaşlar bir tanıdığımızın evine girip çıkan bi sokak kedisi vardı ve dün 5 tane yavrusu olmuş. Fakat anne yavruları emzirmek istemiyor sürekli yuvadan çıkıyor. En son 2 saat önce emzirmiş ve memesine koyunca yavruları kaçıyormuş. Yavrular da bağırıyormuş Bu konuda ne yapılabilir. Ve içlerinden bi yavrunun patisinin oraya bir sey olmuş. Bana fotosunu attilar ama neden diye sorduğumda onlar da bilmiyor kavga ederken oldu galiba dediler anlayamadim. Yasak olduğu için de çıkıp götürmek zor onlar için. Ne yapılabilir acaba Merhem olarak ne surebilirler. Çok üzüldüm

7 CEVAP

tyguler

Sokağa çıkma yasağından bahsediyorsunuz sanırım.
Veterineri arayın onlar bir belge mi ne hazırlıyor giderken polis durdurursa arabada hasta kedi var derseniz ve veteriner kağıt hazırladı derseniz gidebiliyormuşsunuz.

Betuoztrk

Tamamdir bunu onlara söyleyeceğim umarim götürürler

Eğer yavrulara dokundularsa anne kabul etmemiş olabilir inşallah kabul eder

melist35

batikonla silebilirsiniz bacağını. anne emzirmiyorsa bulunduğu ortamı güvenli hissetmiyor olabilir. kedi süt tozu alıp yavruları biberonla besleyebilirsiniz

Betuoztrk

Ben de aynısını söyledim cok dokunmamalari gerektiğini O yavrucuk dün gece vefat etmiş. Zor nefes almış bağırmış ve veda etmiş. Çok üzüldük dedikleriniz için teşekkür ederim

Superisi814

Yeni dogmuş yavrulara insan dokunursa anne kedicigi red edebiliyor.Ayrica anne kedi be kopekler dogustan hastalikli yavrularini sezer , insana zulm gibi gelir anlamaz , anne emzirmeyi red edebilir .Bazen doğum esnasinda cok zorlanmis dogum sonrasi zorda birakilmiş olabilir.Belki hayvan nefes alicak bir yer ariyor, tanidiklarinizda yuvada kalsin diye israr etmis hayvani zorda birakmis olabilir.Mesela benim yillar once is yerinde baktigim bir kedi , dogum sonrasi kutudan cikti, kanli ve kirli yerde durmayi kediler de sevmez, kendince daha korunakli bir yer buldu ve yavrularini oraya tasidi.Sonra rahatça onlari emzirdi.Siz anlatirken memesine koyunca demissiniz belki de iyilik yapiyorum diye fazlasiyla müdahil oluyorlar.Anneler doğum sonrasi iyi beslenmeli , suyunu içmeli.Ben simdi emin degilim anne gercekten beslemiyor mu, iyi niyetli insanlar acemiliklerinden anneyi huzursuz mu kiliyor ?
Belki biraz dogallarini yasamaya izin vermek gerekir.

Betuoztrk

Evet katılıyorum ben de rahat birakmalarini soyledim belki bunalmış olabilir diye Biz de daha once bu süreci geçirdik ama dediklerine gore sürekli emzirmek istemeyince dokunduklari için olduğunu söyledim dikkat edeceklerini soylediler. Ve evet acemi aileler olunca bilemiyolar nedenini haklisiniz