Kediniz Mama Yedikten Sonra Karnından Küt Diye Bir Ses Gelip Karnı Kasılıyormu?

fettahaltuntas

kedim kuru-yas mama yedikten sonra karnindan kut diye bir ses gelip ama cok kisik sesle karni bir anlik kasiliyor sizdede boyle oluyormu?

5 CEVAP

Buketbayraktar

Yutarak hızlı hızlı yediği için hıçkırık tutuyordur insanda da olur ya aynı durum. Benim ki 10 aylık kırarak yiyor ama annemin 5 buçuk aylık kedisi direk yutuyor hatta yetişkin mamasını da kırmadan yediğini gördüm ama sürekli görmediğim için hıçkırma oluyor mu bilmiyorum Bi gözlemlerim

Buketbayraktar

Hıçkırık gibi mi? Kediniz mamayı çiğniyor mu çiğnemeden hızlı hızlı yiyorsa ondan olabilir

mihriii

benimkinde de olmuştu birkaç kere hıçkırıyorlar galiba

fettahaltuntas

@Buketbayraktar 9 aylik kedim ama hala kitten mama kullandigimiz icin taneleri kucuk bazen kiriyor bazen yutuyor

fettahaltuntas

@Buketbayraktar Sanırim bu kedilerde bir ozellik galiba kimisi yavas yiyor kiriyor kimisi yutuyor bunun onune gecmenin bir cozumu varmi yavas yemesi icin