Çam Pelet Mi, Bentotit Kum Mu?

JulideH

Hangisi kedilerimiz için daha sağlıklı? Tercihlerinizi ve önerilerinizi beklerim ♥️

6 CEVAP

mihriii

pelet daha sağlıklı

suledoruk

Çam peleti daha sağlıklı ve daha doğal. Bentonit kumların en kalitelisi bile tozutuyor kediniz kumu kapatmaya çalışırken özellikle de tuvaletiniz kapalıysa ciğerleri bir sürü tozla doluyor bu da uzun vadede sorun yaşatır. Sizin ciğerleriniz için de aynı durum geçerli ama kediniz daha çabuk etkilenir her tuvalete girdiğinde toz yuttuğunu düşünün. Onun dışında peletler doğal olduklarından kolaylıkla tuvalete atılabiliyor gider tıkama gibi bir sorun olmuyor ama ben bentonit kullanırken sürekli çöp poşetine koymak zorunda kalıyordum tuvaleti temizlerken. Bu açıdan doğaya da zararları yok peletlerin. Koku konusunda da bentonitler gibi yapay parfüm koklatmak yerine doğal çam kokusu koklatmış olursunuz kedinize. Tavsiye ederim.

jingjing

Ben cam palet denedim , belki daha sağlıkli olabilir ama kedim hic sevmedi , artik tuvaletini bile kapatmadan cikiyordu

starthebudgie

Bentonit kumlar bildiğimiz gibi tuvalete atılmıyor.Kedilerimizinde bu kumu yiyip yemeyeceği belli değil.Eper yerse sağlık sorunlarına yol açar.Çam pelet kum kesinlikle çok ama çok daha sağlıklı.

Paaaspas

Çam paletini bazı kediler sevmiyor korkuyorlar ama patileri için sağlıklı. Bir de daha fazla koku yaptı çam paleti biz vazgeçtik almaktan

JulideH

Ben bentotit kum kullanıyorum. Çam peleti daha önce hiç denemedim. Adını çok duyduğum için merak ettim, sorayım dedim :) Sağ ol @mihriii ve @jingjing ♥️