Kedim Çok Su İçiyor

GarfiE

1 aydır mama değişimi yaptım kedime ve çok fazla su içiyor.lıkır lıkır hızlı hızlı içiyor suyu Mamadan kaynaklı olabilir mi? internetten baktığımda böbrek ve şeker hastalığından da çok su içme eğilimi olabilirmiş yazıyor korktum açıkçası

2 CEVAP

Unabomberr

Dediğiniz rahatsızlıklar olabilir aynı zamanda tuzlu şeker ilaveli kalitesiz mamalarda çok su tüketimi yapıyor olabilir. İnsanda da aynı tür yiyecekler susatır.

Superisi814

Bu durumun sebebinden bizlerin yorumuyla emin olamazsiniz.Suyu taze ise güzel tüketiyor olabilir ,havalardaki değisim nedeniyle daha cok oynuyor ve daha fazla su tüketimine ihtiyaci olabilir.Mamaniz kaliteli ise gereken suyu tuketiyor olabilir, bahsi geçen hastaliklardan kaynakli olabilir.
Çok iyi gözlemleyerek veterinerinize danisin..